Kentin bilinen haber ve reklam ajanslarından olan 08 Ajans, her yıl Kafkasör Boğa Güreşleri festivalinde sunucu Turan Altınkaya’nın sesinden canlı yayın yapıyordu.

Artvin’de bulunmayan gurbetçilerin ve güreş severlerin beğenerek takip ettiği 08 Ajans, 4-5-6-7 tarihlerinde gerçekleşecek olan Kafkasör Boğa Güreşleri Canlı Yayını Artvin Belediyesi'nin "yayınlar ihale usulü ile yapılacak" açıklaması nedeniyle gerçekleştirilmeyeceği aktarıldı.

08 Ajans ortaklarından Mustafa Ufuk Şişman konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

Meteoroloji’den Artvin İçin Uyarı Meteoroloji’den Artvin İçin Uyarı

“Bugüne dek ulusal kanallara ödeme yapılarak gerçekleşen yayınlar, bu yıl ihale usulüne çevrilerek yayıncı kuruluşlardan 30 bin liradan başlayan fiyat talep edildi.

Bu kararın özellikle zor günler geçiren yerel basın camiasına desteği bırakın köstek olma amacı ile alındığını düşünerek ihaleye girmeme kararı aldık.

Bizler gittiğimiz her arenada baş üstünde ağırlanırken Kafkasör gibi boğa güreşlerinin şampiyonlar ligi diye anılan  organizasyonda böyle bir tutumla karşılaşmak bizleri üzmüştür.

Yaklaşık 4 yıldır yağmur çamur demeden elimizden geldiğinin en iyisini yaparak gurbetteki vatandaşlarımızdan gelemeyenine binlerce kişiye tek bir şikayet almadan verdiğimiz hizmetimiz maalesef bu yıl Kafkasör Arenada olamayacak.”

Editör: HİKMET BAŞAR