Türkiye, Okçulukta Şu Ana Kadar 4 Kota Aldı Türkiye, Okçulukta Şu Ana Kadar 4 Kota Aldı

Yeşilay’ın 2011 yılından bu yana organize ettiği Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu’nun 11’incisi, tüm Türkiye’de olduğu gibi Artvin’de de düzenleniyor. 
Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun iş birliğiyle Türkiye'nin tüm şehirlerinde eş zamanlı düzenlenecek Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu, “Sağlıklı yaşamın keyfini birlikte sürelim” sloganıyla gerçekleştirilecek. 
Türkiye'nin en büyük bisiklet organizasyonlarından biri olan ve Ziraat Katılım, Kahve Dünyası,Bisan ve Türkiye Sigorta’nın katkılarıyla düzenlenen Geleneksel Yeşilay Bisiklet Turu'nda bisiklet severler 5 Mayıs Pazar günü bir araya gelerek bağımlılıkların zararlarına dikkat çekecek ve sağlıklı yaşam bilincinin artmasına katkıda bulunacak.
Yeşilay şubeleri, Yeşilay Spor Kulüpleri, gönüllüler ve bisiklet severlerin katılımıyla 81 ilde eş zamanlı yapılacak etkinlik, Artvin’de Yeni Mahalle Ayaküstü Cafe Mevkiinden başlayıp, Hatila Vadisi Milli Parkı’nda sona erecek.
Artvin Yeşilay Şube Başkanı Oğushan Pehlivan, etkinliğin her yaştan profesyonel ve amatör bisiklet severin katılımına açık olacağını kaydetti.
Tüm bisiklet severleri tura davet eden Pehlivan, şunları söyledi:
“Hareketli yaşamı desteklemek ve bağımlılıkla mücadele amacıyla bu yıl on birincisini gerçekleştireceğimiz Yeşilay Bisiklet Turu’nda hep birlikte pedal çevirerek bağımlılıklara karşı farkındalık oluşturacağız. Tüm bisiklet severleri, katılımın her yıl giderek arttığı turumuza bekliyoruz.” 

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT