Artvin Çoruh Üniversitesi’nde daire başkanlıkları ve şube müdürlüklerine yapılan atamalar tartışılıyor. Artvin Çoruh Üniversitesi’nde Dijital Alt Yapısından Sorumlu Bilgi İşlem Daire Başkanı Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Diyanet bünyesinde bir hizmetli ve Bilgi İşlem Daire Başkanı eski şoför/koruma olması gözlerden kaçmadı.

HİZMETLİLİKTEN DAİRE BAŞKANLIĞINA

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Ersin Genç, daha önce Diyanet İşleri Başkanlığı Trabzon Dini Yüksek İhtisas Merkezi’nde hizmetli olarak çalıştı.

Genç, 2006 yılında ise Artvin Şavşat İlçe Müftülüğü’ne Veri Hazırlama ve Kontrol İşletmeni olarak atandı.

Genç’in yükselişi Artvin Çoruh Üniversitesi İdari ve Mali İşler Daire Başkanı olana kadar devam etti.

Whatsapp Görsel 2024 05 05 Saat 14.07.32 C639F431

İLAHİYAT MEZUNU AÇÜ’DE DİJİTAL ALT YAPIDAN SORUMLU

Artvin Çoruh Üniversitesi’nin tüm dijital alt yapısından sorumlu Bilgi İşlem Daire Başkanı Ercan Gülsuyu Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu.

Artvin’de yeni açılan işletme kapanan işletmeden fazla Artvin’de yeni açılan işletme kapanan işletmeden fazla

Ankara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi mezunu olan Gülsuyu, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmetler Yüksek Lisansını tamamladıktan sonra Hatay’da, Artvin’de ve Yalova’da Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni olarak görev yaptı.

Gülsuyu, 2004-2014 yılları Altınova İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve 2014-2020 yılları arasında Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü görevini yaparken 2020 yılında Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde araştırmacı olarak çalıştı.

Gülsuyu, 2021 yılında ise AÇÜ’de Dijital Alt Yapısından Sorumlu Bilgi İşlem Daire Başkanı oldu.

Gülsuyu’nun geçmişine bakıldığında bilgisayar ve bilgi işlemle ilgili bilgisi ve deneyimi göz önünde alındığında bu yapılan atama da liyakatin olmadığı gösteriyor.

ŞOFÖRLÜKTEN MÜDÜRLÜĞE

Artvin Çoruh Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığı Şube Müdürü Mustafa Narmanlı, ulusal basında çıkan  Artvin Çoruh Üniversitesi’nin kurucu rektörü ve YÖK Disiplin Kurulu üyesi Prof. Dr. Mehmet Duman’ın eski şoförü/koruması olduğuna dair iddiaları “Devlet ne tut dediyse onu tuttuk, hakkıyla tuttuk ve eğitimini verdik çok şükür; Makineli tüfek, piyade tüfeği, bombaatar, roketatar, kalem, direksiyon, yine kalem. Tuttuklarımı kullanmam hususunda bir şüphesi olan varsa çayımızı içmeye buyursun gelsin, anlatalım” ifadelerini kullanarak doğruladı.

Whatsapp Görsel 2024 05 05 Saat 14.07.32 F3Cc6Ab2

Editör: ALİ ERAY ÇELİK