Şah Sultan Erkek KYK Yurdu’nda kalan Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri, 5 Haziran Dünya Çevre Günü dolayısıyla Artvin’de çevre bilincini artırmak ve farkındalık oluşturmak amacıyla Artvin Çoruh Park’ta çöp toplama etkinliği düzenledi.

Bu anlamlı etkinlikte yer alan üniversite öğrencisi Furkan Özkan, çevre temizliğinin önemine dikkat çekerek şu ifadeleri kullandı: “Çevre temizliği adına buradayız. Çevrede bir farkındalık oluşturmak için Artvin’de sosyal alanlar kısıtlı olduğu için burayı biz de temizlemek istedik. Buraya gelecek aileler ve öğrenciler adına, yerel halk adına herkesi daha duyarlı olmaya davet ediyoruz. Artvin’de gidilebilecek sınırlı yerler var ve burası onlardan biri. Burası, zaman geçirmek için güzel bir yer; yemek yiyebilir, içeceklerinizi içebilirsiniz ama gittikten sonra çevrenizde bulunan çöpleri toplayıp çöpe atarak daha duyarlı davranabilirsiniz.”

“Bayramın tadını çıkarırken sağlığınızı koruyun” “Bayramın tadını çıkarırken sağlığınızı koruyun”

Whatsapp Görsel 2024 06 05 Saat 14.52.35 7Acd43A3Furkan Özkan, etkinlik sırasında belediyeye de seslenerek şunları ekledi: “Belediyenin buraya daha fazla önem vermesi lazım. Çünkü bu işler birkaç kişiyle olacak şeyler değil. Belediye, bu konuda daha duyarlı davranmalı ve gerekli önemi göstermeli. İnsanların duyarsızlığı ve belediyenin yetersiz ilgisi buranın temiz tutulmasını zorlaştırıyor. Burayı kirleten insanlara biraz da olsa utanmalarını sağlamak ve tekrar geldiklerinde etraflarını temiz tutmalarını istiyoruz.”

Whatsapp Görsel 2024 06 05 Saat 14.57.58 Bc0E7D2DÖzkan, ayrıca sosyal alanların geliştirilmesi gerektiğini vurgulayarak “Buradaki sosyal alanları daha çok geliştirerek, daha temiz tutarak ve öğrencilere yönelik daha fazla sosyal aktivite düzenleyerek, burayı öğrenciler için daha memnun edici bir yer haline getirebiliriz” ifadelerini kullandı.

Whatsapp Görsel 2024 06 05 Saat 14.51.28 5F5A8Ef7Etkinlik, hem öğrencilere hem de yerel halka çevre temizliğinin önemini bir kez daha hatırlatarak, herkesin bu konuda duyarlı olması gerektiğini gözler önüne serdi. Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri, bu tür etkinliklerle çevre bilincini artırmayı ve daha temiz bir Artvin için çaba göstermeyi sürdüreceklerini belirtti.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK