Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi geleneksel hale gelen uçurtma şenliğini bu yılda düzenliyor.

Gençlik Haftası Kutlamaları Başladı Gençlik Haftası Kutlamaları Başladı

6 Mayıs pazartesi günü 10.00-15.00 saatleri arasında Arhavi Şehir stadında yapılacak şenliğe tüm ilkokul, anasınıfı öğrencileri, öğretmenler ve velilerin katılabileceğini duyurdu.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı çerçevesinde yapılan 13. Uçurtma şenliği hakkında bilgi veren Başkan Emine Hekimoğlu konuyla ilgili şunları söyledi “Büyük önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını daha coşkuyla kutlamak için her yıl düzenlediğimiz Uçurtma Şenliğimizin 13’üncüsüne hazırlanıyoruz. İlçemizdeki tüm ilkokul ve anasınıfı öğrencileri, öğretmen ve velilerinin katılacağı şenliğimiz 6 Mayıs Pazartesi günü 10:00-15:00 saatleri arasında şehir stadında yapılacaktır.

Havanın yağışlı olması durumunda 8 Mayıs’a ertelenecektir. Uçurtma yarışı, bayrak yarışı, çuval yarışı, yumurta yarışı, elma yarışı gibi birçok yarışmalar, ip- top oyunları oynanacak, saha kenarında topluca piknik yapılacak ve öğrencilerimize sürpriz hediyelerimiz olacak. Şenliğe hazırlık ve öğrencilerimizin yaratıcı yönlerini geliştirmek amacıyla okullarda uçurtma yapımını gösteriyorum ve birlikte yapıyoruz. Şimdi Atatürkçü Düşünce Derneği Arhavi Şubesi olarak herkesi rüzgara karşı özgürce rengarenk uçurtmalarıyla hayallerine doğru koşmaya, coşmaya, eğlenmeye davet ediyoruz. “dedi.

Editör: Haber Merkezi