Artvin Faal Gazeteciler Derneği,Türkiye Gazeteciler Federasyonunun 67’nci Başkanlar Konseyi Toplantısı İçin Tekirdağ’a Gidiyor.

Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD) Yönetim Kurulu Üyeleri AFGAF Onursal Başkanı Turan Şentürk, AFGAD Genel Sekreteri Sami Özçelik ve Yönetim Kurulu Üyesi Hakan Aydın, Türkiye Gazeteciler Federasyonu (TGF)67. Başkanlar Konseyi toplantısı için Tekirdağ’a gidiyor.

2-4 Eylül tarihleri arasında yapılacak toplantıda basınla ilgili sorun ve çözüm önerileri dile getirilecek.

AFGAD Başkanı Yaşar Kars, mazereti nedeniyle katılamadığı toplantı ile ilgili yaptığı değerlendirmede “Tekirdağ’da yapılacak olan Türkiye gazeteciler federasyonu 67. başkanlık konseyi toplantısına dernek olarak katılıyoruz. Ben, mazeretim nedeniyle katılamıyorum. Yönetim kurulunda yaptığımız değerlendirmede gidebilecek arkadaşlarımızı görevlendirdik. Türkiye’de basının sorunları ve çözüm önerilerinin konuşulacağı toplantının faydalı olacağına inanıyor, Federasyon Başkanımız Sayın Yılmaz Karaca nezdinde Türkiye’nin çeşitli illerinden katılım gösteren tüm dernek başkan ve temsilcilerine saygı sevgi ve selamlarımı gönderiyorum”dedi.

Toplantıya katılmak için yola çıkan AFGAD onursal Başkanı Turan Şentürk,

“AFGAD, 2012 yılında kurulmuş bir dernektir. TGF’ye üyedir. İmkanlarımız ölçüsünde toplantılara katılmaya gayret ediyoruz. Tekirdağ’da yapılacak toplantıda Artvin’i temsil edeceğiz”dedi.