Artvin Faal Gazeteciler Derneği (AFGAD), Artvin’in yetiştirdiği çok değerli doktorlardan biri olan aile Hekimi Dr. Ali Yılmaz’ı ziyaret etti.

Rize’nin Muradiye beldesinde 8 yılı aşkındır görev yapan Dr. Ali Yılmaz, ziyaretine gelen gazeteci hemşehrilerine teşekkür etti.

AFGAD Onursal Başkanı Turan Şentürk, Dr. Ali Yılmaz’ın Rize’de çok başarılı bir görev yaptığını, Artvin’i en güzel şekilde temsil ettiğini söyledi.AFGAD Gebel Sekreteri Sami Özçelik, Dr. Ali Yılmaz’ın başarılı doktor olması dışında çok farklı yardımsever ve aynı zamanda Artvin, memleket sevdalısı bir insan olduğunu belirterek, “Dr. Ali Yılmaz, Rize Muradiye’de 8,5 yıldır görev tapıyor. Muradiye’de, Rize’de o kadar çok seviliyor ki biz Artvin’de kendisiyle gurur duyuyoruz. 

Ziyaretine gittiğimizde orada yaşayan Muradiyelilerle sohbet ettik. Artık doktorumuzu memleketimize alacağız diyerek nabız yokladık. Ali beyi Öyle bir sahiplenmişler ki ‘O bizden biri olmuştur, bırakmayız. Ondan çok memnunuz’ diyor.

Dr. Ali Yılmaz, sadece Rize’de, Artvin’de değil, Gürcistan’da da çok sevilen tanınan bir isim. Çok iyi derecede Gürcüceye hakim olduğu için Sağlık turizminde Gürcistan Türkiye arasında köprü görevi yapmış. Gürcistan Türkiye arasında sağlıkla ilgili yapılan etkinliklerde panelist olarak yer almış bir hemşehrimiz. Biz Artvinli olarak kendisiyle gurur duyuyoruz. 

Memleket sevdası, insan sevgisi, samimiyeti, dostluğu, alçak gönüllülüğü ile örnek bir insan. İleride çok önemli görevler alacağını düşünüyorum. Başarılarının devamını diliyoruz”dedi.

Ayla ALKAN