DKBB Encümen Toplantısı gerçekleştirildi DKBB Encümen Toplantısı gerçekleştirildi

İlçeye bağlı Musazade mahallesinde esnaflık yapan Selahattin Alkan’ın arazisinde bulunan ağaçları kesmemek için tasarladığı restoran görenleri kendine hayran bırakıyor. İlçeye 1 kilometre uzaklıkta bulunan, 215 metrekarelik alanda yapılan restoranının etrafında bulunan 5 ağaç, üzerine yapılan baraka ve kamelyalarla restorana dahil edildi. 

Ağaçları kesmeye kıyamayınca restorana dahil etti (5)
Halat yardımıyla yapılan köprüler eşliğinde, ağaçlardaki bölmelere geçilebilirken, isteyen müşteriler yemeklerini ağaçların üzerinde bulunan kamelyalarda yiye biliyor.
Çam ve armut ağacından oluşan 5 restoran ağaca ilgi yoğun olunca,  restoranın o bölümü kullanmak isteyenler, önceden rezervasyon yaptırmaları gerekiyor.
“Ağaçları kesmemek için projemizi değiştirdik”

Ağaçları kesmeye kıyamayınca restorana dahil etti (4)
Hayalini gerçekleştirdiğini ifade eden Selahattin Alkan, “ Deniz ve doğa manzarasının bir araya getiren bir mekan yapma hayalim vardı. Arazi bulmak için arayış içindeydik.  Burasını beğendik, fakat burası projemize cevap vermiyordu. Ağaçlar engel oluyordu. Bizde ağaçları kesmeye kıyamadık.  Ağaçların doğasını bozmadık. Projemizi değiştirdik, projede tadilat yaptık.  5 çam ve armut ağacı vardı, kesmeden üzerlerine baraka ve kamelya inşa ettik.

Ağaçları kesmeye kıyamayınca restorana dahil etti (2)

Güvenilir özel asansör taşıma halatları eşliğinde köprüler yaptık. Bizim için önemli olan kazanç değil can sağlığı  ve doğanın korunması. Misafirlerimiz yoğun ilgi gösteriyor. Özellikle çocuklar ağaç restoranları çok seviyor” ifadelerine yer verdi.
Haber Merkezi

Ağaçları kesmeye kıyamayınca restorana dahil etti (3)