AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı “Biz AK parti teşkilatları olarak yarın seçim olacakmış gibi hazır ve nazır bir teşkilatız” dedi

AK Parti Artvin İl Başkanlığınca, 14 Mayıs'ta yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için partilerine başvuran aday adaylarına yönelik Nihat Gökyiğit Kongre ve Kültür Merkezi’nde temayül yoklaması gerçekleştirildi. AK Parti Artvin İl Başkanı Fatih Tahtalı “14 Mayıs'ta buradan çıkaracağımız 2 milletvekili ile de Artvin'de ki bugüne kadar gelmiş her zaman 1-1 olur anlayışını yıkarak bundan sonra 1-1 değil Artvin'de 2-0 olur diyeceğiz ve bu başarıyı hep birlikte elde edeceğiz” ifadelerini kullandı.

f087bff0-9f69-4ce2-8fe0-ec7801e1706a

Fatih Tahtalı yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı;

“Uzun bir aradan sonra bir seçime gireceğiz. 2018'de cumhurbaşkanımızı 12. cumhurbaşkanı olarak seçip meclisteki çoğunluğu da Cumhur ittifakı olarak kazandığımızda 5 yıllık sürede ülkemize nerelere taşıdığımızı yeni hükümet sistemi ile daha yakından gördük. 21 yıllık hükümetiz ve yeni hükümet sistemi ile de 2. defa seçime giriyoruz. Ülkemizin yaşamış olduğu afetlerde geçmiş olduğumuz bu yeni sistemin ne kadar doğru olduğunu bu afetlerde birebir yaşayarak gördük. Karar almada ne kadar hızlı hareket edebildiğimizi yaşayarak gördük. 2 yıla aşkın bir salgın ile dünya mücadele ederken ülkemiz Cumhurbaşkanımızın önderliğinde nasıl kararlar aldı, nasıl uygulamalar yaptı ve insanların bedelini canıyla ödediği bir dönemi yaşadık.

74a0ecf9-fabd-4d75-8f0d-ba10f055a1d1

Tabii ki ömrü veren Allah'tır ne kadar ömrü olduğunu biz bilmiyoruz ama bizim elimizdeki irade ile aldığımız kararlar ile insanlarımızın refahını ve güvenliğini sağlayabiliyoruz. Ardından ülkemizde yaşanan depremlerde neler yapabildiğimizi yine yaşayarak öğreniyoruz. Elazığ depremi, Van depremi, İzmir depremi derken asrın felaketi dediğimiz 11'inde aslında bir depremin ötesinde bir kıyametin yaşandığı dönemi yaşadık. Belki biz konuşunca bu insanlar veya muhalefet ya da belli bizim taraftarımız da acaba siyaseten mi böyle söyleniyor diye düşünülebilir ama dünyada 9 saat ara ile 7.7 ve 7.6 şiddetinde 2 deprem görülmemiş bir depremdir. Bunu belki muhalefet imar affı ile birleştirerek siyaset yapmaya çalışıyor ama buradaki yıkımın bunlarla uzaktan yakından ilgisi yoktur. İmar barışı ve imar affı ile zaten yapılmış olan Kaçak yapılar ki bu Cumhuriyet kuruldu kuralları Türkiye'de bir sürü yaptılar yapılmış ve yıkımı gerektiren kararlar verildiği halde belediyeler bunu uygulayamamış. Bunların yasal hale gelmiş düzenlemeleri ama burada fırsata çevirip böyle acı bir günde böyle olağanüstü bir durumla siyasete dökmeye çalıştılar. Biz bunlara karşı Cumhur ittifakı olarak Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde 14 Mayıs 2023 tarihinde seçimi yenileme kararı aldık ve biz zaten AK parti teşkilatları olarak yarın seçim olacakmış gibi hazır ve nazır bir teşkilatız. Bize bu pazar seçim var denilse biz hemen kurulu, düzenli ordumuzda sahaya çıkarız sandıklarımızın başına otururuz seçmenimizin güvenli bir şekilde oy kullanmasını sağlarız. Bizim hazırlığımız tamamdır burada Cumhur ittifakı olarak inşallah cumhurbaşkanımızı Artvin'de bugüne kadar almış olduğumuz oyların daha üstünde bir oy ile seçileceğimize yürekten inanıyoruz. Bununla beraber tabii ki Sadece cumhurbaşkanımızı yüksek oy ile seçmek yeterli değildir biz Artvin'de yaptıklarımızla her zaman iyi anılmış teşkilatlarız. Biz de belediye olduğu zaman da 8 belediye alacağız dediğimizde o zaman 8 ilçe vardı merkez ile beraber bunları alacağız dediğimiz zaman siyaseten konuşuyorlar diyorlar ama biz bu 8 belediyeyi de alacağız dediğimiz zaman biz bu belediyeleri aldık. Bugün de ben diyorum ki Artvin'de AK parti bayrağı altında 2 milletvekilini biz Artvin'den çıkartabiliriz.

39287eeb-4beb-4155-91a2-bcc931644efa

Bunlar öylesine söylenmiş sözler değildir inanırsak başarırız. Nasıl ki 2014'te biz inandık seçimin öncesinde sandıklardan ne oy çıkacağını öncesinden ilçe başkanlarından sandık kurullarından, sandık yönetim kurullarından bunların taahhütlerini aldık taramalarımızı yaptık ve 2014 seçimlerinden sonra dediğimiz sandıklarda 1-2 oy farkla seçimleri aldık. Biz şimdi de diyoruz ki 14 Mayıs 2023'ün öncesinde biz hangi sandıkta ne oy alacağımız dersine çok iyi çalışacağız zamanımız kısa ama bu zamanın kısa olmasını biz avantaja çevireceğiz çünkü bu işlerde en hazırlıklı en güçlü teşkilat AK parti teşkilatlarıdır. Biz buna güveniyoruz Ramazan ayına denk gelmesini de biz avantaja çevireceğiz inşallah Ve inanıyorum ki 14 Mayıs akşamı sandıklar açılıp oylar sayıldığında bizim öncesinde yapmış olduğumuz tahmin tutacak ve biz Artvin'den iki milletvekilini çıkartacağız.

f0f2493a-76bb-48b0-8abe-f30438f9f357

Cumhur ittifakının karşısında bir de "zillet ittifakı" sayın cumhurbaşkanımız öyle adlandırmıştı biz de onun izinden gidiyoruz, bir de zillet ittifakı var. Cumhur ittifakını bir araya getiren unsurlar bir beka meselesi diğerlerini bir araya getiren unsurlar talimatla bir araya geldikleri için de orada kavgaya karıştıkları zaman oraya oturtan irade onları tekrar yerine oturtturuyor bunları da üzülerek izliyoruz. Çünkü onlar da bizim ülkemizin vatandaşları böyle dışarıdan kumanda edilen bir orta irade koyamayan, Tayyip Erdoğan'ı yıkalım ama ne istiyorsa verelim diyen bir düşünceyle bir araya gelmiş topluluk var. Biz inanıyoruz, milletimizin ferasetine inanıyoruz, onların iradesine güveniyoruz ve Abdurrahim Karakoç'un dizelerinde ifade ettiği gibi "Beden ölür çürür, cana bakın siz. Kim kiminle yürür ona bakın siz. Bırakın dönsün dönme dolaplar. Haktan, hakikatten yana bakın siz. “biz Cumhur ittifakı olarak hakikati söyleyen taraftayız karşıdakiler de dönme dolap gibi dönsün dursunlar Abdurrahim Karakoç'a da buradan rahmet diliyorum ve temayül yoklamamızın hayırlı uğurlu olmasını diliyorum İnşallah 14 Mayıs'ta buradan çıkaracağımız 2 milletvekili ile de Artvin'de ki bugüne kadar gelmiş her zaman 1-1 olur anlayışını yıkarak bundan sonra 1-1 değil Artvin'de 2-0 olur diyeceğiz ve bu başarıyı hep birlikte elde edeceğiz inşallah. Katılımınız için hepinize teşekkür ediyorum ramazanınızı tebrik ediyorum Allah yar ve yardımcınız olsun”

Özgür Özel’den Taner Demirer’e Övgü Dolu Sözler Özgür Özel’den Taner Demirer’e Övgü Dolu Sözler

Ayla ALKAN

f1a3cf97-8c09-468f-95df-27e98d09bc5e

Editör: Haber Masası