Belediye Başkanlarının da seçileceği yerel seçimlerde Artvin’de aday adayları açıklanmaya başlandı. Artvin’in sevilen simalarından Orhan Ağdemir, AK Parti’den Artvin Belediye Başkanlığı aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Orhan Ağdemir’in başvurusu ile Ak Parti’den belediye başkanlığı için ilk başvuru yapıldı. 22 Kasım'a kadar başvuru süreci uzatılan AK Parti'de aday adayları belli olmaya devam ediyor. Başvuruların internet üzerinden yapılmasının yanı sıra il başkanlıklarına da şahsen yapılabiliyor. Orhan Ağdemir, AK Parti Artvin İl Başkanlığı binasında İl Başkanı Fatih Tahtalı'ya evrakları teslim ederek resmi başvuruda bulundu. Böylelikle basına yansıyan ilk resmi aday adayı Orhan Ağdemir oldu. 

Orhan Ağdemir kimdir?

30 Ağustos 1969 yılında Artvin Haypet mahallesinde doğdu. Okul hayatı Gazi ilkokulunda başladı. 4 sınıfta Orta mahalle Atatürk ilkokulunda tamamladı. Ortaokul Artvin İmam Hatip Lisesinde okudu. Kazım Karabekir Lisesinde Matematik Sınıfında Lise hayatını tamamlayarak, 1988 yılında Karadeniz Teknik Üniversitesi Elektrik- Elektronik Mühendislik fakültesine girdi ve 1992 yılında mezun oldu.

Ak Parti’den Aday Adayı Oldu (3)

1993 yılında Türk Telekom’da iş hayatına mühendis olarak başladı. 1994 yılında Yedek subay olarak Askerliğini İstanbul da başlayarak Ankara’da tamamladı. 1995 yılında Artvin’deki Türk Telekom iş hayatına başlayarak devam etti. Halen Türk Telekom grup şirketlerinde Bölge Koordinatörü olarak çalışmaktadır. Eğitim hayatına iş hayatı ile birlikte devam ederek 2010 yılında Anadolu Üniversitesi İşletme fakültesini girip 2014 yılında tamamladı. Ardından 2017 yılında Adalet Meslek Yüksek okulunu 2019 yılında tamamladı. 2019 yılında Marmara Üniversitesinde Online MBA Liderlik okulunu 2020 yılında tamamladı.

Türk Telekom da çalışma hayatı boyunca Mesleki ve Teknik Gelişim Eğitimleri, Kişisel gelişim Eğitimleri, Güncel Mevzuat Eğitimleri olmak üzere çok fazla eğitimler aldı.

Adaylığını açıkladı Adaylığını açıkladı

Çalışma hayatında Artvin’in geçmiş Belediye Başkanları Emin Özgün, Mehmet Kocatepe ve Mevcut Belediye Başkanı Demirhan Elçin ile koordineli ve sonuç odaklı çalışma deneyimi yaşadı.

Kentin dijitalleşme öncüsü olan Modern Bilgisayar Kursunun kurucuların da olarak 1000 den fazla öğrenciye Bilgisayar Sertifikasyonun verilmesini sağlamıştır. Kentin Bilgi Teknolojilerinin yaygınlaştırılması Kapsamında İnternet. Org Sivil toplum kuruluşunun İl temsilciliğini uzun yıllar yaparak İl, ilçe ve köylerde gelecek nesillere seminerler kullanım deneyimlemesi için etkinlikler düzenlemiştir. Kentin Akıllı ev, akıllı mahalle projesi ile site ve apartmanların Fiber dönüşümlerini sağlamaya devam etmektedir.

Ak Parti’den Aday Adayı Oldu (1)

Okullarda gelecek nesillerin haberleşme ve Enerji konularında seminerlerle Teknoloji Vizyon Seminerleri vermektedir. Artvin Türk Telekom Spor kulübü olarak Futbol, Hentbol, yüzme, Tenis, Raftin, Atletizm, Güreş branşlarında aktif yer alarak sporcu gelişimine destek olmuştur. Aktif olarak Artvin Telekom Spor kulübü başkanlığını sürdürmektedir.

01.06.2023 yılından itibaren Türk Telekom Trabzon Koordinatörü olarak çalışma hayatına devam etmektedir. Ağdemir evli ve halen üniversite eğitimini almakta olan iki kız babasıdır.

Ali Eray ÇELİK