‘Gençlik ve Spor Bakanlığı (GSB) Spor Okulları’ projesi koordinesinde Arhavi Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü bünyesinde çocukların ve gençlerin yaz tatilini spor yaparak geçirmeleri amacıyla açılan Yaz Spor Okulları’nda eğitimler yoğun katılımla devam ediyor. 
Arhavi Gençlik Merkezinde başlayan eğitimlerde ilçede yaşayan gençler ve çocukların spor, eğlence ve eğitimle dolu bir yaz geçirmeleri için çeşitli branşlarda uzman antrenörler eşliğinde ücretsiz spor eğitimi veriliyor.

Türkiye, Badmintonda Tek Sporcu ile Olimpiyatta Yer Alacak Türkiye, Badmintonda Tek Sporcu ile Olimpiyatta Yer Alacak

A D B2 D25 C 554 B 4 B21 8 C3 B A B0 B0358219 B
Arhavi GSB Spor Okulları kapsamında açılan sportif kurslardan birisi olan Akıl ve Zeka oyunları kursu öğrencilerin katılımı ile devam ediyor.  Akıl ve Zeka oyunlarının yanı sıra öğrenciler; kültür eğitimleri  kapsamında drama, karaoke, sokak oyunları, çevre farkındalık etkinliği, sportif faaliyetler, satranç gibi ücretsiz branş kurslarında hizmet veriliyor.

Akıl ve zeka oyunları atölyesi kapsamında strateji gerektiren kutu oyunlarına ve eğlenceli kutu oyunlarına yer veriliyor.

Akıl ve zeka oyunları kapsamında eğitim veren Berkant Köseoğlu, öğrencilerin keyifli vakit geçirerek kültürel etkinliklerde buluştuklarını söyledi. Yaz ayının dopdolu geçeceğini söyleyen Köseoğlu, “GSB yaz kursları kapsamında devam eden Akıl ve Zeka oyunları atölyesinde çocuklar hem eğleniyor hemde yaz okulunda tüm öğrencilerimize çeşitli aktiviteler ve etkinlikler düzenleyerek yaz ayını dopdolu geçiriyoruz. Bizler sporun tabana yayılması, başarılı sporcuların kulüplere kazandırılması ve çocukların yazın sıkılmadan eğlenerek keyifli vakit geçirmeleri amacıyla eğitimlere devam ediyoruz” dedi.

9 C A B58 B F B7 D6 4 E21 98 B8 8 F A1 A B8702 A4

Editör: AYŞE ÖZDER