Yeşil Artvinspor Kulübü bünyesinde faaliyet gösteren futbol okulu, turnuvada Artvin’i temsil etti. İzmir/Selçuk Altınordu İsmet Orhunbilge Tesislerinde düzenlenen AFO Futbol Okulları Turnuvasında 2015, 2014, 2013 ve 2012 yaş gruplarında 37 genç futbolcu sahne aldı.

A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Paris 2024'teki Rakipleri Belli Oldu A Milli Kadın Voleybol Takımı'nın Paris 2024'teki Rakipleri Belli Oldu

Altınordu Teknik Sorumlusu Ahmet Külük, Antrenörleri Sezgin Uluköy ile Utku Külük ve Altınordu Artvin Futbol Okulu 37 sporcusu kenti başarı ile temsil ederek İzmir’den, Artvin’e döndü.
Artvin Altınordu Futbol Okulu’nun takım halinde İzmir’den birinci olarak kente döndüğünü ifade eden Teknik Sorumlu Ahmet Külük, sporcuların yetişmesi için gece gündüz demeden büyük bir özveriyle çalıştıklarını kaydetti.

spor2
Külük, “2015 yaş grubu 6 maçın 5’ini kazanarak 1’inde de berabere kalarak birinci oldu. 2014 yaş grubu 1 maç yenilgiyle grubunu ikinci bitirdi. 2012 yaş grubu 7 maçın 3’ünü kazandı. 2’sini berabere 2’sinde de mağlup oldu. Turnuvayı üçüncü bitirdi. 2013 yaş grubu 6 maçın 6’sını da namağlup ve ezici bir üstünlükle galip gelerek şampiyon oldu.”  dedi.
 “Takdirle taçlanabilecek bir başarıdır”
Küçük yaş grubundaki çocuklar ile 24 saatlik yolculuğa çıkmanın kolay olmadığını belirten Külük, “Bu sıcak havada bu uzun yolculuğu yapan minik çocuklarımızın İzmir gibi 36 derece sıcaklıkta yaptıkları büyük emeğin sonunda aldıkları başarı Artvin gibi 30 bin nüfuslu bir ilde gururla takdirle taçlanabilecek bir başarıdır. Altınordu Artvin Futbol Okulu eğitimiyle çalışması ile teknik kadrosunun çok kaliteli olmasından dolayı sporcu potansiyeli yapısına da en iyi Altınordu’nun ulaştığını söyleyebilirim. Artvin’den benimle bu yola çıkan, bana ve ekibime güvenen tüm velilerime canı gönülden teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

spor3
“Artvin’de futbol cevheri var”
Artvin’de futbol cevherinin çok fazla olduğunu ifade eden Külük, “Büyüklerimizin, velilerimizin daha çok titizlikle çocuklarına sahip çıkmasını istiyoruz. Sadece okula gitmeyle sporcu olunmuyor, iyi bir beslenme, iyi bir uyku, düzenli bir hayat olması şart. Çocuğun başarısı isteniyorsa her şey bütünden geçer. Çocuklarımıza sahip çıkacağız. Çünkü ortamlar çok kötü. Spor ve eğitimin bir arada gitmesi için herkes elini kalbine koyacak gönül gönüle çalışacak.” diye konuştu. 

spor4

Editör: AYLA ALKAN