Artvin Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Seçkin Kurt, geçirdiği kalp krizi sonrası Artvin'de kardiyolog olmadığı için Kars'a sevk edildi.

Burada anjiyo olan Kurt, yoğun bakımdan çıkarılarak servise alındı.

Kurt'un sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Kentte geçtiğimiz yıl hizmete giren anjiyo servisi, kapatılıyor şeklinde yorumlar Artvin gündemini meşgul etmişti.

Durum üzerine Gündem Artvin internet haber sitesi muhabirleri, Artvin Devlet Hastanesine giderek konuyu araştırdı.

Yetkililerden tek doktor olduğunu onun da tayinini istediğini dolayısıyla yeni doktor gelene kadar doktor olmadığı için ünitenin kapalı olacağı bilgisine ulaşılmıştı.

Hastanede doktor olmaması hastaların canını tehlikeye atıyor

Yol Kontrolleri Devam Ediyor Yol Kontrolleri Devam Ediyor

Sağlık sistemindeki aksamaların yanı sıra coğrafi şartları zorlu olan Artvin'de vatandaşların canının değeri göz ardı ediliyor.

Hayati önem taşıyan anjiyo ünitesinin kapalı olması kentteki vatandaşların tepkisini çekiyor.

İnsan canının bu kadar ucuz olduğu kentte siyasilerin veya bürokratların ünitenin kapalı kalışına ses çıkarmaması ise seçim sonrası vatandaşlar cezalandırılıyor şeklinde yorumlandı.

Konuyla ilgili konuşan Artvin Faal Gazeteciler Derneği(AFGAD) Yaşar Kars anjiyo ünitesi için mücadele eden bir kişi Kars’ta anjiyo olmasını Artvin’in talihsizliği olarak yorumladı.

Kars, yapmış olduğu değerlendirmede “Artvin sahipsiz cümlesi deyim yerindeyse yerini buldu. Artvin için mücadele eden ve anjiyo ünitesinin Artvin’e kazandırılması için yıllarca emek sarf eden bir kişinin Artvin’de değil Kars’ta anjiyo olması manidardır.” dedi.

Gündem Artvin İnternet Haber Sitesi olarak Seçkin Kurt’a Allah’tan sağlık, Artvin halkına ise sahip çıkan bürokratlar temenni ediyoruz.

Hatice DİLER

Editör: Editör Masası