“Cerattepe’deki Faaliyetlerin Durdurulması Gerekir” “Cerattepe’deki Faaliyetlerin Durdurulması Gerekir”

Artvin Halk Eğitim Merkezi'nde, Okul Öncesi kursunda eğitim alan 'Küçük Mucitler' sınıfı, Anneler Günü dolayısıyla duygusal bir etkinlik düzenledi. Öğrencilerin anneleri için hazırladığı etkinlikte, duygu dolu anlar yaşandı.

Annem Beni Gülüşümden Tanır-2
Okul Öncesi Öğretmeni Büşra Kesemen, etkinlikte duygularını şu sözlerle ifade etti: "Sizlerle bir araya gelmek bizim için çok mutluluk verici. Anneler çok özel canlılardır, çok özel varlıklardır. Annenin çocuğu üzerindeki sevgisi, ilgisi beşikten mezara kadar sürer. Anne sözcüğünü kulaklarınızda hiç eksik olmamasını diler bu vesileyle herkesin Anneler Günü’nü kutlarım.”
Etkinlik kapsamında, 'Küçük Mucitler' sınıfı tarafından hazırlanan "Annem Beni Gülüşümden Tanır" başlıklı etkinlikte, miniklerin gülümsediği fotoğraflar annelerin duygusal anlar yaşamasına neden oldu. Anneler, çocuklarını bulabilmek için fotoğraflar arasında keyifle dolaştı.

Annem Beni Gülüşümden Tanır-3“Minik Mucitler” anneleriyle birlikte yaptığı Tük kahvesini içtikten sonra kahve telveleri ile resimler yaptı.
Bu dokunaklı etkinlik, anneler ve çocuklar arasındaki özel bağı pekiştirdiği gibi, okul öncesi eğitimin önemini bir kez daha vurguladı. Artvin Halk Eğitim Merkezi'nin öğrencileri ve öğretmenleri, bu tür etkinliklerle toplumsal değerleri yaşatmaya ve eğitimde duygusal bağların güçlenmesine katkı sağlamaya devam ediyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK