Ardanuç Kaymakamlığına atanan Mehmet Çelik göreve başladı.

Şırnak Vali Yardımcılığı görevini yürütürken 25 Ocak 2023 tarihinde Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Ardanuç Kaymakamlığına atanan Mehmet Çelik Artvinli. İlk orta ve lise eğitimini Artvin’de tamamladı. Artvin Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra 2015 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Bir müddet Adalet Bakanlığı'nda memurluk yaptıktan sonra 110. dönem Kaymakamlık sınavını kazanarak Şırnak Kaymakam Adayı olarak görevine başladı. Gelibolu ve Çukurova Kaymakam Refikliği Stajını tamamlayarak Şırnak Vali Yardımcısı olarak görev yaptı. 25.01.2023 tarihli İçişleri Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün Onayı ile Ardanuç Kaymakamlığına görevlendirilen Kaymakam Mehmet Çelik evli ve iki çocuk babasıdır.

Mücadele Artvin Salınbaş Çevre Platformu etrafında şekilleniyor Mücadele Artvin Salınbaş Çevre Platformu etrafında şekilleniyor

Ardanuç’un tanıtımına, kalkınmasına ve vatandaşların gönlüne dokunmaya öncelik verdiğini ifade eden Çelik, “Ardanuç turizm ve organize sanayi açısından potansiyeli yüksek bir ilçe. Burayı kalkındırmak için öncelikli hedefimiz turistik yerlerini günümüz argümanlarından olan sosyal medya ve basın aracılığı ile herkese tanıtmak. Ardanuç’un tarımdan hayvancılığa, seracılıktan arıcılığa, turizmden yer altı zenginliğine kadar birçok değeri var bu değerleri ileri seviyeye taşımak öncelikli hedeflerimiz. Bunlar sadece kaymakamlık, valilik, belediye kanalıyla olacak iş değil. Bunları topyekun halkın istemesi lazım. Ardanuç çok çok ileri gidebilecek potansiyeli var.” dedi.

Hikmet BAŞAR