Artvin’in Ardanuç ilçesinde doğan Şair ve Yazar Oya Gündüz Aksu, yayımlanan şiir kitapları ve kendisi hakkında bilgi verdi.
Artvin’in Ardanuç ilçesinde doğan Şair Oya Gündüz Aksu, çocukluluğunun ve gençliğinin Ankara’da geçtiğini Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Ev Ekonomisi Yüksek Lisans Okulundan mezun olduğunu kaydetti.
2015 yılında emekli olana kadar birçok ilde öğretmenlik yaptığını söyleyen Aksu, 2012 yılında ilk şiir kitabı olan “Kağıt Kokusu’nu” yayınladıklarını belirtti.

Boğa Güreşlerinin İlk Günü Tamamlandı Boğa Güreşlerinin İlk Günü Tamamlandı

B C F C E A2 C F804 4 C8 D 94 F4 221 F B6967168
İlk şiir kitabının devamında 2014 yılında “Kuş Ağacı” isimli çocuk romanı ardından 2015 yılında “Aksak Sesler” ile ilk gençlik romanını okuyucular ile buluşturdu. 
İkinci şiir kitabı “Kuşlara Tutulsam Ölmem” 2015 yılında yayınlandığını,  yazı ve şiirlerinin yurt içi ve yurt dışında çeşitli dergilerde ve kitaplarda yer aldığını söyledi.
2019 yılında yayınlanan “Kaçış Rampası” adlı şiir kitabı hakkında bilgi veren Aksu, Kaçış Rampası şiirinin esin kaynağının Artvin’de yokuşu zorla tırmanmaya çalışan bir kamyonun olduğunu söyledi.
Aksu, yayımları arasında bulunan “İçimdeki Geveze” isimli dosyası ile 2019 yılında Arif Baş Çocuk Şiiri Ödülüne değer görüldüğünü belirtti.
“Büyük Emek Müthiş Bir Proje”
Oya Gündüz Aksu, yıllardır üzerinde büyük emek harcayarak çalıştığı “21.Yüzyıl Türk Şiir Anatolojisi( İlk 20 Yıl)” kitabının iki cilt halinde toplamda 1278 sayfa olarak ilk baskısının okurlar ile buluştuğunu aktardı.
Kitaplarında hem üzüntü barındırdığını diğer yandan da mutluluk ve umut veren şiirlerinin olduğunu söyledi.

Editör: AYŞE ÖZDER