Türk Mutfağı haftası çerçevesinde, Artvin Valiliğinin koordinesinde İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünce Milli İrade Meydanı'nda tanıtım programı organize edildi. Tanıtım programda Ardanuç Belediyesi, ilçeye ait yöresel lezzetlerini tanıtmak üzere stant açtı.

Ardanuç Ovacık Köyünde Yangın Ardanuç Ovacık Köyünde Yangın

Belediye olarak etkinlikte yer almaktan mutluluk duyduklarını ifade eden Ardanuç Belediye Başkanı Emrah Yılmaz, “Yapılan etkinlikte yöresel yiyeceklerimizi, Ardanuç’un meşhur dönerini, patentini aldığımız yeşil balımızla, cevizimiz, pestilimiz, puçuko dediğimiz ürünlerimizle stantta yerimizi aldık. Güzel bir ilgi güzel bir katılım var. Vatandaşlarımızın da tadım yapabildiği güzel bir etkinlik oldu. Organizasyonu tertip eden Turizm İl Müdürlüğüne ve ekibine çok teşekkür ediyorum. Ardanuç Belediyesi olarak burada yer almaktan da son derece mutluluk duyuyoruz.” dedi.

Ardanuç’un yeşil balının coğrafi işaret patentini aldığını belirten Başkan Yılmaz, “Tıpkı Rize’deki Ayder Balı gibi Ardanuç’un da Yeşil Balının bir dünya markası haline gelmesi için çalışmalarımız sürüyor. İnşallah en kısa zamanda Ardanuç’u ulusal ve uluslararası boyutta bu balımızla tanıtacağız.” şeklinde konuştu.

ardanuç2

ardanuç3

ardanuç4

ardanuç5

Editör: Aleyna SARIGÜL MERT