Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Avrupa Spor Etkinlikleri kapsamında bambaşka bir etkinlik düzenlendi.Türkiye'nin en yüksek ikinci barajı olan Deriner Barajı Gövdesi üzerindeHerkes için Spor Federasyonu koordinasyonunda 249 metre gövde yüksekliğinde Voleybol Maçı oynanarak bir ilk yaşandı.

Artvin Avrupa Spor Başkenti adayı (5)

“Aktif ol” (“Be active”) sloganı ile Avrupa çapında kutlanan Avrupa Spor Haftası Kutlama Programı Kapsamında Sporda Farkındalık yaratmak ve voleybolun tabana ayılması amacıyla Türkiye'nin Enerji Başkenti Artvin Deriner Barajı gövdesi üzerinde yerden 249 metre yüksekte Voleybol Maçı oynandı.Her yaştan ve statüden bireyi bir araya getiren çok sayıda farklı spor aktiviteleriyle hareket bilincini arttıran bir proje olan Avrupa Spor Haftası, her yıl geleneksel olarak düzenlenmektedir. Bu senede etkinlikler kapsamında Artvin’de Deriner Barajı Gövdesi üzerinde Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından Voleybol Maçı düzenlendi.

Artvin Avrupa Spor Başkenti adayı (6)

“SPOR FARKINDALIĞI OLUŞTURMAK AÇISINDAN BURADAYIZ”

Etkinlikte konuşan Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Hizmetleri Şube Müdürü Mehmet Başköylü, "Ülke Genelinde Avrupa Spor Haftası Gençlik Spor Bakanlığımız ve Herkes için Spor Federasyonu Koordinasyonunda illerde Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri alt yapısında düzenlenmektedir. Bu kapsamda Avrupa Spor Haftasının kapanış programını Türkiye'nin en yüksek ikinci barajının gövdesinde tam orta noktada bir voleybol etkinliği ile sonlandırıyoruz. Bugün Avrupa Spor Haftası programının kapanış programı”diye anlattı.

Artvin Avrupa Spor Başkenti adayı (7)

Artvin’de hem spora farkındalık yaratmak hem voleybol sporunu daha bilinir hale getirmek için bu etkinliği düzenlediklerini kaydeden Başköylü, Artvin'in Avrupa Spor Başkenti Adayı olduğunu ifade ederek geçen yıl Kayseri'nin Avrupa Spor Başkenti seçildiğini belirtti.

Avrupa Spor Haftası kapsamında yapılan çeşitli etkinliklerden bahseden Başköylü, "Bisiklet, dağcılık, yürüyüş, yoga gibi çeşitli etkinlikler planladık. Bugünde son etkinliğimiz voleybol" dedi.

Artvin Avrupa Spor Başkenti adayı (2)

Enerjiyi, barajları sporla birbirine entegre etmek adına burada olduklarını kaydeden Başköylü, "Hem Deriner Barajı'nı hem ilimizi tanıtmak hem de spor farkındalığı oluşturmak açısından buradayız” dedi.

Etkinlikte profesyonel ve amatörü bir araya getirdiklerini ifade eden Başköylü, Avrupa Spor Haftasının amacıma uygun bir faaliyet gerçekleştirdiklerini kaydederek şunları söyledi:"Bizim hali hazırda devam eden GSB Spor Merkezlerimizde okullarımızda sporcularımız ve Artvinspor takımımız var. 2.Lig takımlarda mücadele eden buradaki sporcularla karşılıklı kaynaşma olsun hem bir alt yapı ortamı oluşsun diye böyle bir planlama yaptık"

“En güzel zeytin bizim köyün zeytinidir” “En güzel zeytin bizim köyün zeytinidir”

Ayşe ÖZDER

42240dbd-5894-40f5-9b6e-274ce69c076b