Artvin Belediyesi Temmuz ayı Olağan Meclis Toplantısı Belediye Başkanlığı makamında meclis üyelerinin katılımıyla yapıldı.

Yoklamanın ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan toplantıda açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, bu yıl 43’üncüsü düzenlenen Kafkasör Boğa Güreşleri Kültür Turizm ve Sanat Festivali’nin başladığını belirterek, güzel bir festival geçirilmesi temennilerinde bulundu.

belediye meclisi

Belediye Meclisinde görüşülen gündem maddeleri ise şu şekilde:

“Belediye Meclisinin 02.05.2024 gün ve 27 sayılı kararı ile oluşturulan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ile Etüt Proje Müdürlüğünün 2024 mali yılı Bütçesinin görüşülmesi.

Artvin Merkez Yeni mahalle sınırlarında 348 ada 85, 92, 93 ve 102 parsel sayılı taşınmazları kapsayan alanda imar yolunun kaydırılması amaçlı 1/5000 ölçekli nazım ve 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliği dosyasının görüşülmesi.

Belediye Başkanlığınca Altyapı çalışmalarının tamamlanması sonucunda taşıt yolu ve kaldırım çalışmaları da yeniden yapılan Edip Dinç Sokak'ın yeni yol kapsamına alınması hususunun görüşülmesi.”

Gündem maddeleri oy birliği ile kabul edildi.

Emekliler Yaz Tatillerini KYK Yurtlarında Geçiriyor Emekliler Yaz Tatillerini KYK Yurtlarında Geçiriyor

Başkan Erdem ve meclis üyeleri toplantının ardından Kafkasör Yaylasına çıkarak festival kapsamında yapılan boğa güreşlerini izledi.

Editör: HİKMET BAŞAR