Şehit Dursun Acar’ın anıları müzede yaşatılıyor Şehit Dursun Acar’ın anıları müzede yaşatılıyor

Artvin ÇYDD Şubesi, İstanbul’da bulunan Artvinliler Hizmet Vakfını ziyaret ederek Vakıf Başkanı Esen Yağcı ve Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Ülker ile bir araya geldi.
İki yıldır Artvin’de faaliyet gösteren Artvin ÇYDD Şubesinin yaptığı faaliyetler, amaçları, sorunları paylaşarak yapışan çalışmaların anlatıldığı dosyayı Artvinliler Hizmet Vakfına sundular.
Artvin ÇYDD Şubesi, Artvinliler Hizmet Vakfına misafirperverlikleri için teşekkür ederek ziyaret hakkında şu ifadelere yer verdiler; “Artvin ÇYDD Şubemizi İstanbul'daki Artvinlilere anlatmak, tanıtmaktı derdimiz.
İki yıldır Artvin'de faaliyet gösteren ÇYDD Şubemizin yaptığı faaliyetleri, amaçlarını,sorunlarını paylaşmak üzere gerçekleştirdiğimiz ziyaretlerimizde Artvinliler Hizmet Vakfının çok değerli Başkanı Esen Yağcı ve Yönetim Kurulu üyesi Fatih Ülker'e çalışmalarımızı anlatmak amacıyla hazırladığımız dosyamızı sunduk. Kendilerine misafirperverlikleri için çok teşekkür ediyoruz. Vakıfta kendimizi evimizde gibi hissettridiler.
Artvin'de eğitimde yaşanan sorunlar, temel konumuzdu. Artvinliler Hizmet Vakfının da Artvin'deki gençlerin eğitimi ile ilgili çalışmaları ve projeleri var. Bu dert, ortak derdimiz olduğu için bu konu ile ilgili birlikte nasıl yol alacağımızı konuştuk. Derneğimize her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirten vakıf başkanımıza ve yönetimine çok teşekkür ediyoruz. Ayrıca Vakfın önceki dönem başkanlarından ve Ardef Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Bekar'ı da ziyaret ederek çalışmalarımızla  ilgili bilgi verdik. Kendisi Artvin'de ÇYDD'nin varlığını çok önemsediğini, gereken her türlü desteği vereceğini ifade ettiği için teşekkürlerimizi sunuyoruz. İstanbul'da, memleket sevdasını hiç kaybetmemiş, Artvin için ne yapabilirim, sorusunu soranlar....İyi ki varlar.”
Haber Merkezi

Editör: Haber Merkezi