Galatasaray UEFA Avrupa Ligi'ne Veda Etti Galatasaray UEFA Avrupa Ligi'ne Veda Etti

Artvin Hopaspor ve Malatya Arguvan SK ile 4 Şubat Pazar günü saat 14.00’de Hopa İlçe Stadı’nda karşılaşacak. Artvin Hopaspor, müsabakadan galibiyetle ayrılarak taraftarlarına keyifli bir futbol sunmayı hedefliyor.

Artvin Hopaspor, Malatya Arguvan SK karşılaşması hazırlıklarını sürdürürken Artvin Hopaspor Kulübü Başkanı Osman Akkaya, www.gundemartvin.com Haber Sitesi’ne verdiği açıklamada “Takımımıza güveniyoruz ve takımımız bu sıralamayı hak etmiyor. Takım olarak daha üst sıralarda olmamız gerekiyor” dedi.

Hakemler nedeniyle puan kaybettiklerini belirten Akkaya “Bunu süper lig’de de çekiyorlar, bizde çekiyoruz. Sonuçta hakemler de bizim insanlarımız onlar da hata yapabilir, hata yaptı diye de şiddete başvurmak doğru değil. Hakemlere yapılan saldırıları kınıyoruz” ifadelerini kullandı.

Artvin Hopapsor bu sezon ekonomik sıkıntılar içerisinde olduğunu belirten Akkaya, “Bizim şehrimizin kulübü olan Artvin Hopaspor, şehrin iş adamlarıyla, esnafıyla ayakta kalan bir kulüptür. Resmi kurumlardan herhangi bir bağış vesaire bir şey aldığımız yok. Özellikle şu Sarp Sınır Kapısı’ndan geçen tırlardan gelen geliri en azından Hopaspor’a destek yapabilirler. Bununla ilgili çalışma yapıyoruz. Şu anda Artvin’i tanıtım amacıyla Artvin’in yerelindeki tüm kulüplere maddi olarak destek sağlanması için Artvin Valiliği’ne ortak bir dilekçe vereceğiz” dedi.

Artvin’de şehri en üst düzeyde tanıtan Artvin Hopaspor Kulübüne Artvin Valiliği’nden beş kuruş alamadıklarını belirten Akkaya, “Neden alamadığımızı da anlam veremiyoruz. Ya denize yakınız ondandır ya da başarılı olmamızı istemiyorlar” ifadelerini kullandı.

Her sene çekiliş yaptıklarını belirten Akkaya, “Yaklaşık 4 yıldır bununla ilgili bir çalışmamız var. Başarılı da gidiyoruz. Karadeniz sahilinde Fatsa Kulübü bunu başlatmıştı geçen senelerde. Yapılan çekilişlerde oradan örnek aldım. 3 tane bir ev yaptık, bir araba yaptık. Bu dönemde de önümüzdeki süreçte insanlardan yardım toplama niyetinde.. Piyango çekiliş yapalım dedik içine Orta Hopa’da 1+1 ev koyduk çekilişe.  Çekilişte birçok ürünler olacak” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK