Artvin’de Banka Müdürleriyle Kritik Toplantı Artvin’de Banka Müdürleriyle Kritik Toplantı

Aslen Rizeli olan ve uzun yıllar Artvin Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü görevini yürüten, İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürü Yahya Kanbur geçirdiği kalp krizi sonucu vefat etti.
Kanbur’un ani vefatı sevenlerini derinden üzdü.
Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Kanbur’un vefatının ardından taziye mesajı yayınladı.
Taziye mesajında şu ifadeleri yer aldı:
“Valiliğimizin bünyesinde görev yapan İl Sosyal Etüt ve Proje Müdürümüz Yahya Kanbur, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir. Merhum müdürümüz Yahya Kanbur’a Allah’tan rahmet; kederli ailesi, yakınları ve tüm valiliğimiz çalışanlarına başsağlığı ve sabırlar diliyorum. Mekanı Cennet olsun.”
Kanbur’un cenazesi öğlen namazına müteakip kılınacak cenaze namazının ardından Rize Zincirliköprü Köyü’nde defnedilecek. 

Yahya Kanbur Kimdir? 

Evli ve 3 çocuk babası olan Yahya Kanbur, 1962 yılında Rize'de doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Rize’de tamamlayan Kanbur, İktisat Fakültesini bitirdi. 1983 yılında memuriyete başladı. Memur, şef ve 1994 yılında Rize Belediye Başkanlığında Yazı İşleri Müdürlüğüne, 1996 yılının sonlarında İşkur İl Müdürü olarak atandı. 2011 sonlarında Rize İl Sosyal ve Proje Etüt Müdürlüğüne atandı. 2015 yılı Haziran ayında Artvin İl Sosyal ve Proje Etüt Müdürü olarak atandı. 2016'dan itibaren Artvin  İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdür Vekili olarak görevini sürdürüyordu.

Editör: Haber Merkezi