Şavşat’ta 65, Ardanuç’ta 38 ve Yusufeli’nde 16 köye kar ve heyelan nedeniyle ulaşım sağlanamıyor.

köy ulaşıma kapalı (4)

İl Özel İdaresinde 125 iş makinesi 150 personelle  yolların açılması için çalışma başlatıldı.

köy ulaşıma kapalı (2)

İl Özel İdaresi’nden yapılan açıklamada vatandaşların uyarıları dikkate alarak zorunlu olmadıkça trafiğe çıkmamaları konusuna vurgu yapıldı.

köy ulaşıma kapalı (3)

Yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“İlimizde etkisini gösteren yoğun kar yağışı, yağmur ve fırtına, etkili olan doğal olaylar nedeniyle ulaşımda aksaklıklar yaşanmaktadır.

Vali Ünsal Şehit Ailesini Ziyaret Etti Vali Ünsal Şehit Ailesini Ziyaret Etti

Artvin İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğü’ne bağlı Merkez ve tüm İlçe ekiplerimiz yaşanan afetler neticesindeki aksaklıkları gidermek için 125 karla mücadele aracı  (greyder, ekskavatör, kar küreme kamyonları, acil müdahale pick-uplar) ve 150 personel ile mesaisini sürdürüyor.

Vatandaşların acil durum olmadığı müddetçe kötü ulaşım koşullarında evden çıkmamaları yollarda meydana gelen heyelanlar nedeniyle yolda kalmamaları için hareket etmemelerini, buzlanmaya karşı zincir önlemlerinin alınması, sel ve su baskınlarına karşı tedbirli olmaları önemle rica olunur.
İlimizde kar aşırı kar yağışı nedeniyle 120 köy yolu ulaşıma kapalı olup kar nedeniyle kapalı olmayan köy yollarında sel ve heyelanlar olduğu ve tedbirli olmaları önemle rica olunur.”

Haber Merkezi