Artvin Valiliğinden alınan bilgiye göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince trafik güvenliğinin artırılması ve korunması çalışmalarında mayıs ayında 22 bin 520 sürücü ve aracın kontrol edildiği bildirildi.

Denetimlerde 161 araç trafikten men edilirken, 814 sürücüye de cezai işlem uygulandı.

Aynı ay içerisinde kentte meydana gelen 22 yaralanmalı trafik kazasında 30 kişi de yaralandı.

2023 verilerine göre Artvin’de işsizlik oranı 2023 verilerine göre Artvin’de işsizlik oranı

Öte yandan,  kent genelinde trafik bilincini oluşturmak amacıyla Mayıs ayı içerisinde; 430 sürücü, 42 kolluk personeli, 859 öğrenci olmak üzere toplamda 1331 yol kullanıcısına yönelik; “Genel Trafik Kuralları”, “Emniyet Kemeri ve Kask Kullanımının Önemi” ile “Okul ve Yaya Geçitlerinde Sürücü ve Yayaların Uyması Gereken Kurallar” konulu eğitim verildi.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Artvin Valisi Cengiz Ünsal,  “Artvin’imiz doğasıyla, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle en yaşanılabilir iller arasında yer almaktadır. Artvin, huzurun ve güvenin şehridir. Bizler tüm kolluk gücü ekiplerimizle vatandaşımızın can güvenliği ve huzurlu seyahati için gerekli kontrol, denetim ve bilgilendirme faaliyetlerini hassasiyetle sürdürmeye devam edeceğiz. Artvin’imizin huzuru ve güvenliği için mesai mefhumu gözetmeksizin birlikte çalıştığımız, fedakârca görev yapan tüm güvenlik güçlerimize özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyor, görevlerinde başarılar diliyorum.” dedi.

Editör: HİKMET BAŞAR