Artvin’de Haziran ayında aranan şahıslara yönelik ve asayiş suçlarıyla mücadele çalışmaları kapsamında kolluk kuvvetlerince operasyonlar düzenlendi.

Aranan şahıslara yönelik düzenlenen operasyonlarda, 0 ile 5 yıl aralığında hapis cezası alan 47 kişi, 5 ile 10 yıl aralığında hapis cezası alan 3 kişi, 10 yıl ve üzeri hapis cezası alan 1 kişi, ifadeye yönelik aranan 147 kişi olmak üzere toplam 198 aranan şahıs yakalandı.

"Çocuklarımızı AKP'nin Karanlığına Teslim Etmeyeceğiz" "Çocuklarımızı AKP'nin Karanlığına Teslim Etmeyeceğiz"

2023 yılı aynı dönemine göre aranan şahıs yakalamalarında yüzde 35 artış sağlandığı öğrenildi.

Artvin Valisi Cengiz Ünsal konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Aranan şahısların yakalanmasına yönelik yürütmüş olduğumuz çalışmalar diğer bir önemli husustur. Bu konuda; İçişleri Bakanımız Sayın Ali Yerlikaya’nın talimatlarıyla özel bir çaba gösteriyoruz. Son aranan şahıs yakalanıp adalete teslim edilene kadar, operasyonlarımız kararlılıkla devam edecektir.” dedi.

Asayiş suçlarıyla mücadele kapsamında ise Artvin’de Haziran ayı içerisinde meydana gelen hırsızlık, yan kesicilik, dolandırıcılık, vücut dokunulmazlığına yönelik suçlar, gasp, kumar, cinayet, kadına yönelik şiddet gibi 247 asayiş olayının olduğu öğrenildi.

Artvin’de suçlulara geçit vermeyip ve kamu düzeninin devamlılığını sağlamada faaliyetlerini azimle sürdürdüklerini kaydeden Ünsal, “Emniyet ve asayiş ile kamu düzeninin devamlılığını sağlamada, başarılı olma azim ve kararlılığında faaliyetlerimiz devam edecektir.” ifadelerini kullandı.

Editör: HİKMET BAŞAR