31 Mart Pazar günü yapılacak olan Yerel seçimler için siyasi partiler çalışmalarını sürdürüyor. Son günlerde Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti arasında görüşmeler yapıldığı bilinirken Artvin’de iki partinin seçim için ittifak mı olacak sorusu akıllara geliyor.

Kentteki bir işletmede kahvaltı programı ile basın emekçileri ile buluşan CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem bu konu hakkında açıklamalarda bulundu. Erdem, İYİ Parti ile görüşmelerin devam ettiğini ve ittifak anlamında olumlu sonuç çıkacağını söyledi.

İYİ Parti ile İttifaklık konusunda anlaşmaya çok yakın olduklarını önümüzdeki günlerde belli olacağını aktaran Erdem şu ifadeleri kullandı;

“İYİ Parti merkez düzende bir birliktelik oluşturmayacağını söyledi ama yerelde bunun ucunu bazı örgütlerde açık bıraktı. O yüzden de bizim İYİ Parti’yle ilgili istişarelerimiz devam ediyor. Birkaç kez görüşme yaptık, il başkanı düzeyde hatta milletvekilimizle il başkanı da görüştü. Şöyle söyleyeyim iyiye doğru bir gidiş var İYİ Parti ile anlaşacağız gibi. İlçelerde ve birçoğunda anlaşılmış durumda. Bu bir protokole dökülecek ve ön protokole de dökülecek ama işin daha da olgunlaşmasını daha da sağlama ulaşmasını bekliyoruz ve bir anlaşma olacağı konusunda olumlu fikirler, gözlemler ve istişarelerde bulunduk, edindim. Bu bilgiyi biliyorum yakından ilgileniyorum hem matematik olarak hem de birliktelik olarak.

“Bambaşka Hopa İçin Hopa Meydanı’nda Buluşuyoruz” “Bambaşka Hopa İçin Hopa Meydanı’nda Buluşuyoruz”

Sonuçta siyaset yapıyoruz bizim siyasetimiz karşıdaki siyasetin üzerine bina edilmiş bir siyaset değil. Biz birini düşmanlaştırıp onun üzerinden siyaset yapmıyoruz ama içinde bulunduğumuz hâl, durum bakarak bu ülkede işlerin iyi gitmediğini söylüyoruz. İYİ Parti’de bu işlerin iyi gitmediğini söyleyip bir siyasetin karşısında olan bir parti. Onların da işbirliğinden yana olacağını düşünüyorum bununla ilgili resmi görüşmelerimiz gayri resmi görüşmelerimiz oldu yakın zamanda birkaç güne şekillenecek diye bekliyoruz.”

WhatsApp Görsel 2024-01-26 saat 15.47.31_a787e30d

Ali Eray ÇELİK