Türkiye Satranç Federasyonu Artvin İl Temsilcisi Kemal Vehbi İmamoğlu hakem kursları hakkında genel bilgilendirme yaptı.

Kursun Artvin Merkez Gençlik Spor İl Müdürlüğü Konferans Salonunda olacağını belirten İmamoğlu, yaptığı bilgilendirmede Aday Hakem Kursu'na katılabilmek için gerekli şartları şu şekilde ifade etti:

“T.C. veya K.K.T.C. vatandaşı olmak, En az lise veya dengi okuldan mezun olmak (ulusal sporcularda bu şart aranmaz), 19 yaşından gün almış olmak, Daha önce satranç ya da başka bir spor dalında, hakem, sporcu veya başka bir görevde iken 6 ay veya daha fazla hak mahrumiyeti veya yarışmalardan men cezası almamış olmak, Sabıka kaydı bulunmamak, Online kayıt sayfası bulunmuyor ise Kurs Yöneticisinden yeterli kontenjan olduğuna dair teyit almak.”

Vehbi İmamoğlu (2)

Kursa katılmak isteyenler Kurs katılım bedelinin (675 TL) yatırıldığına dair banka dekontunu il temsilcisi Kemal Vehbi İmamoğlu'na iletmeleri gerekmektedir. Ücreti yatırmadan önce il Temsilcisi ile iletişime geçilmelidir.  İletişim numaraları şu şekildedir: 05417386541 veya 05307706508

İmamoğlu, Aday Hakem Kursu'na müracaatta Kurs Yöneticisi ’ne verilecek evrakları şu şekilde ifade etti:

Öğrencilere Profesyonel Gelişim Fırsatı Sunuyor Öğrencilere Profesyonel Gelişim Fırsatı Sunuyor

Vehbi İmamoğlu (3)

“Kursa katılmak istenildiğine dair Dilekçe, Çevre illerden kurslara katılacak adaylar, il temsilciliğinden alacakları İl Onayı ile katılabileceklerdir. İllerdeki hakem sayısının gereğinden fazla artışın önüne geçebilmek maksadıyla bu uygulamaya ihtiyaç duyulmuştur. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nden veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan “sporcu cezası yoktur” yazısı, Adli Sicil ve İstatistik Müdürlüğü’nden veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan “adli sicil kaydı” belgesi, (657 sayılı Devlet Memurları kapsamında olanlardan adli sicil kaydı belgesi yerine görev yeri belgesi istenir. Bu belgede açık unvan veya mezuniyet durumu belirtilmiş ise ayrıca diploma fotokopisine ihtiyaç duyulmamaktadır. Diploma Fotokopisi veya e-Devlet uygulaması üzerinden alınmış olan mezuniyet durumu belgesi (4. maddede belirtilen görev yeri belgesi mevcut ise diploma fotokopisine ihtiyaç duyulmamaktadır.) 1 (Bir) adet vesikalık fotoğraf, Kurs katılım bedelinin (675 TL) yatırıldığına dair banka dekontu (ATM'lerden yapılan işlemlerde işlem ücreti alınabilmektedir). (Dekontun açıklamasına Kursiyerin Adı, Soyadı ve Kurs İli, Kurs Türü, Hakem Kurs Bedeli ifadesi) eklenmelidir. Örn Açıklama (Cengiz İNCE İstanbul Aday Hakem Kurs Bedeli)”

Banka Adı: İş Bankası

Şube Kodu: 4200

Hesap No: 6299226

Hesap Adı : Türkiye Satranç Federasyonu

IBAN : TR83 0006 4000 0014 2006 2992 26

Haber: Ayşe ÖZDER

Editör: AYŞE ÖZDER