Şanlı zaferin kutlandığı Cumhuriyetin 100. Yılında Artvin’in arşivi görücüye çıkacak. Bir asırlık Artvin geçmişi vatandaşlarla buluşacak. Valilik Meydanı’nda 27 Ekim Cuma günü saat 09.00’da yapılacak olan etkinlikte Artvin’in arşivinden eski fotoğraflar sergilenecek.

Artvin İl Kültür ve Turizm Müdürü Yunus Emre Aytekin, etkinliği böylesine anlamlı bir senede; Cumhuriyet’in 100. Yılında düzenlemiş olmaktan duyduğu gururu ifade etti. İl Müdürü Aytekin, sergilenecek olan Artvin arşivi için heyecan duyduğunu kaydetti.

“Artvin’in bir asırlık geçmişini görmeye davet ediyorum”

Futbol seyirciliğinden holiganizme uzanan çizgi-Bölüm 1 Futbol seyirciliğinden holiganizme uzanan çizgi-Bölüm 1

Artvin’in Arşivi Görücüye Çıkacak (2)

Aytekin, “Arşivden Artvin isimli fotoğraf sergimiz yarın vatandaşlarımız ile buluşacak. Bir asırlık koca bir tarihe şahitlik eden Artvin’de ölümsüzleştirilmiş bu kıymetli fotoğraflar geleceğimize köprü oluşturacak. Bundan yıllar sonra bu günlerinde arşivlenmesi umuduyla Cumhuriyet’imizin 100. Yılını coşkuyla kutluyor, bağımsızlığımızın ilelebet sürmesini diliyorum.

Tüm vatandaşlarımızı yarın Artvin Valiliğimizin koordinesinde düzenleyeceğimiz etkinliğe bekliyor, Artvin’in bir asırlık geçmişini görmeye davet ediyorum.” dedi.

Ayşe ÖZDER

Artvin’in Arşivi Görücüye Çıkacak (3)