Yılmaz, Artvin'in doğal güzellikleri ve yöresel lezzetleriyle Karadeniz'de birinci sırayı alabilecek bir turizm şehri olabileceğini ifade etti.

"Artvin'in benzersiz doğası ve yöresel lezzetleri, doğru projelerle öne çıkarılmalı," diyen Yılmaz, gerekli yatırımların yapılması durumunda Artvin’in özellikle büyükşehirlerde yaşayan insanların doğayla buluşma ve kafa dinleme noktası olabileceğini belirtti.

Yılmaz, siyasi desteğin de bu süreçte önemli olduğunu vurgulayarak, Artvin'in yıllardır bilinen siyasi duruşunun yatırımların gelmemesine neden olduğunu düşündüğünü ifade etti.

Yılmaz, Artvin’in derelerinde yüzmeyi öğrendiğini ve küçük bir ilçede büyümesine rağmen birçok şeyi orada yaşadığını  "Bana ne düşerse her zaman taşın altına elimi soktum. Doğru projelerle Artvin’i ön plana çıkarmayı çok isterim.” diye konuştu kullandı.

Artvinli olmak gurur verici

Ani refleksi ölümden kurtardı Ani refleksi ölümden kurtardı

Yılmaz, Artvin’de doğup büyümenin ve o kültürü almanın kendisi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu kaydederek, “Artvinli insanların bir duruşu olduğuna çok inanıyorum. Özellikle Samsun’da Artvinliler Derneği’ni daha aktif hale getirmek istiyorum. Kültürümüzü burada yaşatıp, oraya geziler düzenleyerek, oradaki insanları tanıma ve şenliklerde bulunma anlamında etkinlikler yapmayı çok istiyorum.  Artvinli olarak kendimi özel hissediyorum. Karadeniz’de Artvinliyim dediğimde hep olumlu tepkiler alırım, bu da beni çok mutlu eder. Bir kızım var, burada doğdu ama ben Artvinliyim der. Artvin’i biliyor, sık sık gidiyor. Yılda en az iki kez gidiyorlar. İş yoğunluğumdan dolayı özellikle bu mevsimlerde çok sık gidemiyorum ama annesi mutlaka götürüyor." dedi.

Kafkasör Festivali'ne Katılım

Her yıl düzenlenen Kafkasör Festivali'ne de değinen Yılmaz, Artvin’in kültürünün önemli bir parçası olan boğa güreşlerine olan ilgisini dile getirerek, "Artvin’de boğa güreşlerine her sene geliyoruz. Bu yıl da Kafkasör Festivali’nde olacağız. Artvin Murgul’dan gelen Bakozlu isimli boğamızla bu kültüre destek verip, heyecanı yaşamak için sponsorlukta bulunduk.” şeklinde konuştu.

Atakum’da kaliteden ödün vermeyen iş anlayışı

melih yılmazz

Atakum’da Avva Reklam şirketinin ortağı olan Yılmaz, kurumsal firmalarla çalıştıklarını ve kaliteden ödün vermediklerini dile getirerek, “Atakum’da en iyisiyiz. Kurumsal firmalarla çalışıyoruz. Sektör anlamında çok geniş bir yelpazede hizmet veriyoruz ama piyasada 'çantacı reklamcı' dediğimiz kişiler de var. Normalde imalat ya da dükkânları olmadan iş topluyorlar ve bu durum bizim gibi belli bir personel sayısı olan firmalar için tehlike yaratıyor.” diyerek sektörde yaşanan zorluklara dikkat çekti.

Editör: HİKMET BAŞAR