Artvin Valisi Cengiz Ünsal, Mayıs ayına ilişkin güvenlik ve asayiş olaylarını değerlendirmek amacıyla düzenlediği “Artvin’in Huzuru Güvenlik ve Asayiş Bilgilendirme Toplantısı”nda Mayıs ayı verilerini açıkladı.

Toplantının açılışında konuşan Vali Ünsal, göreve başladıkları ilk günden itibaren "Artvin’imizin huzuru, Türkiye’nin huzurudur" diyerek çalışmalara devam ettiklerini vurguladı. Emniyet, jandarma, sahil güvenlik ve adli teşkilatlarla birlikte il genelinde huzur ve güvenliği sağlamak için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

Valilik Makamı koordinesinde düzenlenen "İl Güvenlik ve Asayiş Toplantısı" ile yürütülen çalışmaların aylık olarak değerlendirildiğini ifade eden Vali Ünsal, şeffaf yönetim anlayışıyla kamuoyunu bilgilendirme amaçlı bazı verileri paylaştı.

Terörle Mücadele

Terörle mücadele kapsamında yapılan çalışmaları değerlendiren Vali Ünsal, Mayıs ayı içerisinde FETÖ/PDY Silahlı Terör Örgütü üyesi 2 kişi, DHKP-C Silahlı Terör Örgütü üyesi 1 kişi ve PKK/KCK propagandası yapan 1 kişi hakkında işlem yapıldığını açıkladı. Ayrıca terör örgütü propagandası yaptığı tespit edilen 5 internet adresinin kapatıldığını belirtti.

Göçmen Kaçakçılığıyla Mücadele

Vali Ünsal, düzensiz göç ve göçmen kaçakçılığına karşı yapılan çalışmalarda 19 operasyon gerçekleştirildiğini, bu operasyonlarda 16 organizatör hakkında adli işlem yapıldığını ve 75 düzensiz göçmenden 63'ünün sınır dışı edildiğini belirtti.

Atatepe ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor Atatepe ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor

Uyuşturucuyla Mücadele

Narkotik operasyonlar kapsamında Mayıs ayında 11 operasyon gerçekleştirildiğini belirten Vali Ünsal, bu operasyonlarda gözaltına alınan 17 şüpheli hakkında işlem yapıldığını ve çeşitli miktarlarda uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

Kaçakçılıkla Mücadele

Kaçakçılıkla mücadele kapsamında 24 operasyon yapıldığını ve 43 şüpheli hakkında işlem yapıldığını açıklayan Vali Ünsal, bu operasyonlarda çeşitli kaçak malzemelerin ele geçirildiğini belirtti.

Asayiş Suçlarıyla Mücadele

Mayıs ayı içerisinde 207 asayiş olayı meydana geldiğini ve bu olayların %87,25'inin aydınlatıldığını belirten Vali Ünsal, hırsızlık, dolandırıcılık, vücut dokunulmazlığına yönelik suçlar ve kadına yönelik şiddetle mücadelede etkin çalışmalara devam edildiğini ifade etti.

Aranan Şahısların Yakalanması

Son bir ay içinde çeşitli suçlardan aranan toplam 205 kişinin yakalanarak adli mercilere teslim edildiğini açıklayan Vali Ünsal, bu alandaki çalışmaların da kararlılıkla sürdürüldüğünü vurguladı.

Trafik Olayları

Mayıs ayı içerisinde 22 bin 520 araç denetlendiğini ve 814 sürücüye cezai işlem uygulandığını belirten Vali Ünsal, 22 yaralanmalı trafik kazasında 30 vatandaşın yaralandığını ifade etti. Ayrıca trafik bilinci oluşturmak amacıyla 1.331 kişiye eğitim verildiğini söyledi.

Sahil Güvenlik Çalışmaları

Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından Mayıs ayında 405 saat deniz devriyesi ve 95 saat kara devriyesi icra edilerek, 131 gemi/tekne/balık çiftliği kontrol edildiğini belirtti.

Editör: Editör Masası