Artvin’i elinden geldiğince güzel bir şekilde temsil etmek için çalışan Artvinli Sultanlar 2023-2024 sezonunun son maçına çıktı. Ligin 17’nci haftasında ikinci sırada yer alan Ayancık Belediyespor ile karşılaşan Artvinspor Kadın Voleybol Takımı, sezonu galibiyetle bitirdi.

31 Ocak Çarşamba günü saat 14.00’de Artvin Kapalı Spor Salonu’nda sezonun son maçında Artvinli Sultanlar, Ayancık Belediyespor’u 3-2 kazandı. Artvinspor Kadın Hentbol Takımı, TVF Kadınlar 2. Ligi 14. Grup’ta çıktığı 14 karşılaşmada 7 galibiyet ve 7 mağlubiyet alarak 20 puan toplayarak ligi 4’ncü sırada bitirmeyi garantiledi.

Galatasaray'ın Prag Yolculuğu Başladı Galatasaray'ın Prag Yolculuğu Başladı

Artvinli Sultanlar Sezonu Galibiyetle bitirdi-2

TVF Kadınlar 2. Ligi’ndeki ilk senesinde ligi 4’ncü bitirmeyi garantileyen Artvinli Sultanlar, seneye sağlam kadro ile güzel sonuçlarla birinci lige çıkmak istiyor.

Karşılaşma sonrası Artvin Kadın Voleybol Takımı Erdal Gençoğlu, karşılaşmayı değerlendirdi. Gençoğlu, “Takım yeni yeni oturdu ve bu da galibiyet serisine dönüştü. Ayancık iyi oyunculardan oluşan takımdı. Maç içerisinde mücadele anlamında düştüğümüz noktalar oldu ama yine de 3-2 kazanmayı bildik. Maçı daha erken bitirebilirdik bence ama bu voleybol özellikle kadın voleybolda her şey olabiliyor. Güzel bir galibiyet oldu, herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Artvinli Sultanlar Sezonu Galibiyetle bitirdi-6

Karşılaşma sonrası açıklamalarda bulunan Artvinspor Kulübü Başkanı İrfan Yıldırım karşılaşmayı değerlendirerek, “Maç çok güzeldi. Oyuncular bugün inanmıştı bu maçı almak için ve var gücüyle sahada mücadele ettiler Artvin’e güzel bir galibiyet getirdiler. Teşekkür ederiz oyuncularımıza” şeklinde konuştu.

Artvinli Sultanlar Sezonu Galibiyetle bitirdi-1Artvinli Sultanlar Sezonu Galibiyetle bitirdi

Artvinli Sultanlar Sezonu Galibiyetle bitirdi-2

Ali Eray ÇELİK