Düzenlenen etkinlik 30 Eylül Cumartesi günü 13.00’de Yeni Mahalle (İskebe mevki) Yarı Olimpik Yüzme Havuzu önünden başlayarak Valilik önünde son buldu.

Artvin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinesinde Avrupa Spor haftası kapsamında “Avrupa Spor Haftasında Birlikte Pedallıyoruz” sloganı ile düzenlenen etkinliğe bisikleti olan vatandaşlar katılım sağladı. Herhangi bir kayıt şartının bulunmadığı etkinliğe bisikletini alan vatandaşlar katılarak pedal çevirdi.

Artvin Bisiklet Temsilcisi Ersin Kaya, etkinlikte yaptığı açıklamada bisiklet severlerle buluşmanın heyecanını paylaştığını ifade etti.

Artvinliler Pedal Çevirdi (3)

 “BİSİKLETLE ARTVİN SOKAKLARINDA GEZDİK”

Artvin sokaklarında bisikletli vatandaşların görüntülendiği etkinlikte konuşan Kaya, “Bugün Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Önünden başladık ve valilik önüne kadar bisiklet sürdük. Çevre dostu ulaşım yöntemlerinden biri olan bisiklet sürmeyi teşvik etmeyi amaçladığımız bu etkinlikte keyifli anlar yaşadık.

Beşiktaş'ta kritik gün! Beşiktaş'ta kritik gün!

Artvinliler Pedal Çevirdi (4)

Artvin’in yokuşları fazladır. Böyle bir coğrafyaya sahip olan memleketimizde bisiklet sürmek fazla yaygınlaşmamıştır. Fakat belirtmek isteriz ki Artvin’de düz bölgeler ve yokuşu az olan bölgeler de mevcut. Bu sebeple Yeni Mahalle (İskebe mevki) Yarı Olimpik Yüzme Havuzu önünden başlattığımız etkinliğimizi Valilik önünde sonlandırdık. Eğlenceli geçtiğini düşünüyorum. Bir nebze de olsa ‘Artvin’de bisiklet sürmek zordur’ algısını yıktığımıza inanıyorum. Bisikletlerini alıp katılım gösteren tüm bisiklet sevenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Ayşe ÖZDER

Artvinliler Pedal Çevirdi (2)