Artvinli voleybolcu sporcuların çoğunlukla bulunduğu ve eksik bölgelere yapılan transferle güzel bir oluşum oluşturan Artvin Kadın Voleybol Takımı, sezon hazırlıklarına başladı. Bu sene Türkiye Voleybol Federasyonu Kadınlar 2. Ligi’nde mücadele edecek Artvinspor Kadın Voleybol Takımı sezon hazırlıklarına başlayarak bir aylık kampa girdi.

Artvin Çoruh Üniversitesi 15 Temmuz Spor Salonu’nda yapılan antrenmana Kulüp Başkanı İrfan Yıldırım ve kulüp yöneticileri gelirken açıklamalarda bulunan Artvinspor Kadın Voleybol Takımı Transfer Sorumlusu Hakan Ermiş, transfer çalışmalarını büyük ölçüde tamamladığını belirterek “Kondisyon ve taktik antrenmanlara başladık. Bu süreçte gerektiği durumlarda tekrar transfer çalışmalarına devam edebiliriz” dedi.

artvinspor voleybol (10)

“170 SPORCU HAVUZUMUZ VAR”

Altyapı çalışmaları kapsamında 170 sporcu havuzu olduğunu belirten Ermiş, “Bizim burada çıkış noktamız Artvinli gençlerimize, kızlarımıza biraz daha örnek olacak, oyuncuları getirmek. Takımı bir araya getirdik farklı yerlerden farklı transferler yaptık. Bizim asıl amacımız sahada güzel bir oyun sergilemek. Hem de Artvin’in gençlerine kız çocuklarına örnek bir takım oluşturmak. Bu arkadaşları rol model olarak görüp, kendilerini onların pozisyonlarına getirmeleri için çalışmalarını artırmalarını istiyoruz. Yoğun çalışıyoruz ama yine de her şeye rağmen çok mutluyuz” ifadelerini kullandı.

Bu sene kulübün hedefini açıklayan Ermiş, “Tatbiki herkes birinci olmak amacıyla takım kuruyor. Biz biraz daha mütevazı bütçelerle pozisyonumuzu korumak istiyoruz. İlk 3-4 gibi düşünceyle yola çıktık ama tabi ki bu oyundur, maçtır, arkadaşların sahada ki uyumlarıdır. Birinciliğinde olması bizleri gururlandır, sevindirir” şeklinde konuştu.

artvinspor voleybol (9)

Sezon çalışmaları hakkında açıklamalarda bulunan Artvinspor Voleybol Takımı Antrenörü Yasin Kara, güzel bir takım kurduklarını belirterek “Geçen yıl üçüncü Lig’de mücadele ettik bu yılda Allahın izniyle ikinci Lig’de mücadele edeceğiz Hazırlık çalışmalarına bugün itibari ile başladık” dedi.

“ORTALAMA BÜTÇE İLE İYİ BİR KADRO KURDUK”

Artvin’de güzel bir oluşum oluşturduklarını belirten Kara, “Artvin merkezde bir kulüp takımı olmadığını öğrendikten sonra burada bir kulüp takım olmasını düşündük. Sağ olsun müdürlerimiz ve Artvinspor bu işe sahip çıkarak bize destek oldular. Ellerini taşın altına sokup gerekli desteği verdiler. Yeni bir takımız, ortalama bütçe ile iyi bir kadro oluşturduk” ifadelerini kullandı.

Özgür Öztürk: Artvinli Olmak Bir Ayrıcalıktır Özgür Öztürk: Artvinli Olmak Bir Ayrıcalıktır

Kamp süreci ardından hazırlık maçları gerçekleştireceklerini belirten Kara, “Güzel sonuçlar almayı hedefliyoruz. Kamp sürecimiz yaklaşık bir ay olacak. Oyun plan üzerine çalışmalar yapacağız Şu an fiziksel gelişim için antrenmanlarımıza devam ediyoruz Sporcularımıza kondisyon yüklüyoruz” dedi.

artvinspor voleybol (4)

Takımın bu seneki hedefi TVF Kadınlar 2. Ligde kalarak bir üst sıraları zorlamak olduğunu belirten Kara, “İlk hedefimiz Lig’de kalıcı olmak biz ilk beş hedefliyoruz. Sporculara söylediğimiz hedefimiz ligde şampiyon olmak ama gerçekçi hedefimiz ise ilk beşin içerisinde yer almak. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Ben bir Artvinli değilim ama Artvinli kadar bu takıma güveniyorum ve destek veriyorum. Bir Artvinli kadar takım için fedakârlık yaptığımı düşünüyorum. Ben bütün Artvinlilerden bu takıma sahip çıkmalarını istiyorum ellerini taşın altına koysun var ve bu takıma sahip çıksınlar. Artık Artvin’de voleybol takımı sürekli bir takım olsun Artvin denince akla voleybol takımı gelsin” şeklinde konuştu.

“RAKİPLERİMİZİN SAYGI DUYDUĞU BİR TAKIM OLMAK İSTİYORUZ”

Artvinspor Voleybol Takımın yeni transferlerinden Eda Öztürk,  Takım olarak iyi bir ivme yakaladıklarını belirterek, “İlk antrenmanımızı gerçekleştirdik. Yeni kurulmuş bir ekibiz. Amacımız ilk dördün içinde olmak, ligde kalıcı olmak. Rakiplerimizin saygı duyduğu bir takım olmak istiyoruz. Artvin’de ilk defa bir kadın takımı çıkıyor ve bizde heyecanlıyız. Alışmaya çalışıyorum bende” dedi.

artvinspor voleybol (3)

Kulübün güzel bir amacının olduğunu belirten Öztürk, “Bu oluşumun ilk adımları için buraya biz geldik dışarıdan 6 transferle. Alt yapıdaki çocuklarla güzel bir atmosfer yakalamak istiyoruz. Hedefimiz kalıcı olmak. Güzel bir gurubumuz var. Elimizden geldiği kadar maçları kazanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Artvin’i doğasını sevdiğini belirten Öztürk, “Artvin’e daha önce gelme fırsatı bulmuştum. Şehri yeni yeni tanımaya çalışıyorum. Boş zamanlarımızda güzel yerlerini gezmek istiyoruz. Halkımızı da maçlarımıza bekliyoruz” şeklinde konuştu.

Ali Eray ÇELİK

Editör: Editör Masası