Artvin Belediye Başkanı Bilgehan Erdem, şehrin destinasyon merkezi olan Atatepe'nin yol genişletme çalışmalarını teknik ekibiyle birlikte yerinde inceledi. www.gundemartvin.com İnternet Sitesine yaptığı açıklamada Başkan Erdem, ortalama 4 metre olan yolu 8 metre genişliğe çıkararak Atatepe'nin daha işlevsel hale geleceğini belirtti.

Yol çalışmasının Artvin Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla gerçekleştiği belirten Erdem, "Bu çalışma, Atatepe yolunu genişleterek konforlu bir seyahat imkanı sağlamayı hedefliyor. Çalışmalar, 14 gündür çift vardiya usulüyle devam ediyor ve Atatepe'nin yolunun en sıkıntılı bölgesi olan giriş tarafında odaklanılarak” ifadelerini kullandı.

Yolu 4 metreden 8 metreye çıkardıklarını aktaran Erdem, “Böylece vatandaşlarımız için daha rahat ve güvenli bir yol oluşturduk. Bu sayede küçük otobüsler de rahatlıkla ulaşabilecek, trafik akışı da düzelecek" dedi.

80C62B9F F60E 4F58 95Bf 5D21A5Be6464Başkan Erdem, çalışmaların en önemli kısmının kendileri değil, sahada çalışan ekipler olduğunu vurgulayarak, "Gece gündüz yoğun bir şekilde çalışan mesai arkadaşlarımıza, operatörümüz Mehmet Demir özelinde özverili çalışmalarından ötürü teşekkür ediyorum”  ifadelerini kullandı.

Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız Kurt: Gerçek lezzetleri dünyaya tanıtacağız

Artvin Belediyesi Teknik Ekipleri büyük bir özveriyle çalıştığını belirten Erdem, “Toplamda 400 kamyon hafriyat taşındı ve zorlu bir alanda bu işlem gerçekleştirildi. Bu süreçte bize yardımcı olan Orman Bölge Müdürlüğüne teşekkür ederiz, onlar da önemli katkı sağladılar" şeklinde konuştu.

Atatepe'nin kısa sürede hizmete açılacağını belirten Başkan Erdem, halkın mutlu olacağı bir rekreasyon ve sosyal alan sunmayı hedeflediklerini ifade etti.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK