Sıcaklıklar artmaya devam edecek Sıcaklıklar artmaya devam edecek

Osmanlı Padişahı 2. Abdülhamid'in 4. kuşak torunu olan Orhan Osmanoğlu'nun kızı Berna Sultan Osmanoğlu’nun düğün töreninde nikah şahidi olan eski Refah Partisi Milletvekili Şevki Yılmaz’ın “Osmanlı’yı süren soysuzları lanetliyorum" sözleri gündem oldu.

Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şube Başkanı Ahmet Nişancı konuya ilişkin Artvin Adliyesi Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulundu.

Whatsapp Image 2024 02 23 At 10.35.33

Suç duyurusunun ardından Adliye önünde basın açıklaması yapan Nişancı, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk Ulusumuzun Kurtarıcısı, Türkiye Cumhuriyeti'nin Kurucusu ve Ulusumuzun sonsuza kadar yaşayacak önderidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk yaşamını Türk Ulusunun bağımsız ve özgür bir ülke olarak yaşayabilmesine adamış ve Ulusumuzun ekonomik, sosyal, kültürel alanlarda kalkınmasında, uluslararası devlet ilişkilerinde "Yurtta Barış, Dünyada Barış" ilkesi idealleri ile çağdaş bir ülke olabilmemiz için sayısız devrimler gerçekleştirmiş ve bütün dünyanın takdirlerini kazanmış ilk Cumhurbaşkanımızdır. Görsel basında da sesli olarak konuşmaları yayınlanan Şevki Yılmaz adlı şahıs 20 Şubat 2024 tarihinde Osmanlı ailesinden bir hanımefendinin nikâh şahitliği sırasında yaptığı konuşma ile Ulusumuzun Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e buraya yazmaktan utanırım çirkin sözlerle ağır hakaretlerde bulunmuştur. Hakaret sözleri Sosyal Medya'dan izlenebilir. Gerek görülürse kayıtlı olarak sunulabilir. Biz Atatürkçü Düşünce Derneği Artvin Şubesi Yönetim Kurulu olarak 25 Temmuz 1951 tarihinde kabul edilen 5816 Sayılı "Atatürk Aleyhine İşlenen Suçlar Hakkında Kanun" içeriğinde Şevki Yılmaz hakkında soruşturma açılması ve cezalandırılması için suç duyurusunda bulunuyoruz.” dedi.

Hikmet BAŞAR

Editör: HİKMET BAŞAR