2019 yılında yapılan yerel seçimlerde AK Parti Kemalpaşa İl Genel Meclisi üyesi olan Aydın Tatar, 31 Mart’ta yapılacak olan seçimlerinde yeniden Kemalpaşa İl Genel Meclisi üyeliğine aday adayı olduğunu açıkladı.

Meclisin en genç üyesi olan ve seçim sürecinde ismi Kemalpaşa Belediye Başkanlığı için anılan Tatar, İl Genel Meclis Üyesi aday adayı olduğunu kaydetti.

Yeniden Refah Partisi Murgul Meclis Üyeleri Belli Oldu Yeniden Refah Partisi Murgul Meclis Üyeleri Belli Oldu

Tatar, meclis üyeliğine aday adayı olsa da Kemalpaşa’dan AK Parti’nin Belediye Başkan adayı olarak gösterileceği gelen kulis bilgileri arasında.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Tatar, “2019 Yerel seçimlerinde gerçekleştirmiş olduğunuz güveni boşa çıkarmadığıma inanıyorum. İl Genel Meclisi Üyesi yetkisi kapsamında ilçeme en iyi hizmeti vermeye çalıştım. İnsana insan değeri vererek ırk din, dil, siyaset ayrımı yapmadan hizmetlerimi sundum. Bu kapsamda 5 yıl boyunca İl Genel Meclisinde ilçemizin menfaatleri doğrultusunda hareket ederek bilgi ve birikim kazandım. Kazandığım bu bilgi ve birikimi daha verimli hizmet vermesi adına bir dönem daha sizlerin karşısına çıkarak İl Genel Meclisi aday adaylığı başvurusunda bulundum. Bu kapsamda başta AK Parti teşkilatım olmak üzere tüm Kemalpaşalıların desteğini beklemekteyim.” dedi.

Öte yandan AK Parti’nin önümüzdeki süreci nasıl işleyeceği, partinin Tatar’a ne görev vereceği kamuoyu tarafından merakla bekleniyor.

Ali Eray ÇELİK