Şavşat Türkü Kafede gençlerle bir araya gelen AK Parti Şavşat Belediye Başkan Adayı Durmuş Aydın, buluşmada gençlerin sorularını yanıtlayarak Şavşat için yapacağı icraatleri anlattı. 

Ak Parti Şavşat Belediye Başkan Adayı Durmuş Aydın, “Şavşat halkının tercihinin hizmetten ve bu gençlerimizin geleceğinden yana olduğunu görmek ve gençlerimizin de Şavşat‘la ilgili çok önemli düşüncelerinin olduğunu bizzat bu programda görmek ve kendi ağızlarından duymak beni oldukça mutlu etti. Gençlerle yapmış olduğum bu buluşmada Şavşat Gençliğini ne kadar ilçesine bağlı değerlerine bağlı ve bu ülkenin ilerlemesini isteyen bu hizmetlerin en üst düzeyde gelmesini isteyen söylemlerini bu şekilde ifade eden gençler olduğunu gördüm . Bu ilçe ile ilgili o kadar güzel fikirleri vardı ki ve hepsi de makul yapılabilecek şeyler olduğu için şu ana kadar neden yapılmadığı ile ilgili çok düşündüm . Gençlerimizin her zaman yanlarında olacağımızı ve bu ülkede istihdam edebilmek için elimizden gelen ne varsa bütün enerjimiz harcayacağımız ve bu gençleri kendi memleketlerinde güzel ve şirin Şavşatımızda sıla soft şehir ünvanı almış ülkemizde anne ve babalarının yanında tutmak burada iş imkanına kavuşturmak için çok çeşitli plan program ve projelerimiz var . Bunlara ak Parti Belediyeciliği’nin yapabileceğine gençlerimizin içindeki o enerjiyi ve kıpırtıya görmek beni de daha çok motive etti. Hayatımın her alanında Savsat ilçemiz Şavşat ilçemizin sorunları Şavşat ilçemiz tanıtımı oldu . Şavşat ilçemize olanlığım ve buraya gurbette de olsa hizmet edebilmek için Türkiye’nin bir çok illerinden büyük Bursa’nın İnegöl ilçesinde Şavşatlılar derneği Başkanlığını yaparak bu başkanlık sürecinde her zaman marka değerini koruyan Şavşat Evi ilçemizin tam ortasına diktik. Bu kültürde ilçemizin her türlü kültürel faaliyetlerini orada gerçekleştirerek memleketimizin sorunlarını dertlerini ve bu ilçeye neler yapılabilir onları konuştuk ve yaptık ülkede meydana gelen yangınlarda rüzgâr felaketinde ve daha değişik olumsuzluklarda ülkemizde yaşayan halkımızın yanında olduk gerekli yardımlar yaptık Şavşat meslek yüksek okulumuza bile okulun öğrencilerine çok önemli katkılarda bulunduğumuz ilçemiz dışında Eğitim öğretimlerine devam eden gençlerimizin de yanında olduk . Şavşat meslek Yüksekokulu öğrencilerinin yurtta rahat edebilmeleri için yatak ranza ve benzeri eşyalar gönderdik etkinlikler yapılınca büyük bir çoğunluklara katıldık ne gerekiyorsa onu da yaptık” dedi

Durmuş Aydın, “Beş yıl iktidari elinde bulunduracak Ak partinin bize bu görev vermesinden onur ve gurur duydum. Bu ilkenin gençlerine bütün halkına hizmet etmek benim için hem bir görev hem de mutluluktur . Bu ilçenin marka değerine değer katmak hepimizin görevidir. ilçemizin çok önemli sorunları olduğunu gördüm . 2015 yılında sakin şehir ünvanı almış olan bir ilçenin giriş yolu Söğütlü mahallesi yolu ve çıkış yolu, mahalle yolları Sehir merkezinin görüntüsü yürekler acısıdır. Biz bunu sizlerle birlikte Şavşat halkıyla birlikte beş yılda iktidarda olacak hükümetimizin bize vermiş olduğu güç ve desteklerle birlikte ilçemizden çok sayıda iş insanı gurbet ellerde yaşamaktadır. Bu iş insanlarımız ile görüşüp ilçemizin bir çok sorunlarının çözümünde kaynak bulacağız.

Aydın Mazbatasını Aldı Aydın Mazbatasını Aldı

Bu ülkede işsizliği çözmek seçim bildirimde de yer vereceğim projelerle olacaktır. Hatta başlayacak olan baraj yapımı ile bu ilçenin gençlerinin tamamı iş sahibi olacaktır.

İlçemizde eğitim öğretimlerine devam eden Şavşat Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin de özellikle birçok ihtiyaçlarını karşılanması noktasında sıkıntıları var. bu sıkıntıları da yine bizler çözeceğiz.

Gençlerimizin ders çalışıp sosyal aktivitelere katılabilecekleri yer ve alanları artıracağız” dedi.

Aydın, “Bende sizlerin oturduğu caddelerde oturup sizlerin gitti anları kullanacağım. Bu şehrin gençlerinin, öğrencilerin, bu şehrin hanımlarının ve ailelerin, zaman geçirebilecekleri sosyal tesis ve alanlar oluşturacağız.

Belediye başkanı olarak sizlerle Sivil Toplum kuruluşları ile ilçe gençleri esnafı ve halkı ile yapılacakları ve yaptıklarımızı sizlerle değerlendireceğiz.

Durmuş Aydın, “Sevgili gençler halkımızın, sizlerin isteği ve arzusu üzerine çıktığımız bu yolda daha güzel, daha huzurlu, daha mutlu, daha sorunsuz, daha kavgasız bir Şavşat hayalimizi hep beraber gerçekleştireceğiz” dedi

Aydın, “Ayrıca gençlerimize çeşitli kurslarla meslek ve iş sahibi yapacağız. Sanatsal çalışmaları ile dikkat çeken bir ilçe için projelerimizi hayata geçireceğiz. El ele verip Şavşat’ta kültür ve sanat anlamında da hizmet seferberliği gerçekleştireceğiz.

Sevdamız olan bu ilçemizde tek isteğimiz sizin de istediğiniz gibi huzur içinde daha fazla hizmet alabilen bir Şavşat’a kavuşmaktır.

Ayrıştıran değil birleştiren, halkın istekleriyle yönetilen, şeffaf, sorgulanabilir bir belediyecilik için yola çıkıyoruz” dedi

PROJELERİMİZİ ÖNÜMÜZDE Kİ GÜNLERDE AÇIKLAYACAĞIZ

Şavşat’la ilgili çok önemli projeleri olduğunu ifade eden Ak Parti Belediye Başkan Adayı Durmuş Aydın, “Şu an sizlerle dostane sohbet edip fikir alışverişinde bulunuyoruz. Şavşat’ı dediklerini Hükümetin gücü ve kararlılığımız ile yapabilen ve yapılabilen, doğru projelerle geliştirmek, gençlerimizin ihtiyaçlarını dinleyip sosyal hayata katılımlarını artırmak, kadınlarımızın ve gençlerimizin meslek edinmesine katkıda bulunmak, sizin taleplerinizi sizden dinlemek, ilçemizin güzelliklerini ve değerlerini herkese anlatmak ve paylaşmak, günün sonunda evine mutlu dönen halkımız ile selamlaşmak, birlikte huzur içinde yaşayacağımız, birlikte hayallerimizi gerçekleştireceğimiz bir Şavşat için bu yola çıktık. Gönlümde birçok proje var aklımda ise gerçekleştirebileceklerimiz” dedi.

Aydın, “Şavşat insanı iyilikseverdir, misafirperverdir, mütevazidir, barışçıldır, vefakârdır, cefakârdır, tüm bu güzel özellikleri ile ilçemizin geleceği için bizler hazırız. Burada görüyorum ki sizlerde hazır ve heyecanlısınız” şeklinde ifade etti. Durmuş Aydın, “İlçemiz için muhakkak sosyal ve kültürel yaşamda dokunuşlarımız olacak. Şehir estetiğini geliştireceğiz ve mevcut binalarımızı güzelleştireceğiz. Sokak hayvanları için en kısa sürede çalışmaları hayata geçireceğiz. İlçemiz bu marka değerine hep beraber bir marka değer daha katacağız. Bunu bu ilçenin gençleri ile esnafı, halkı ile yapacağız.

İlçemizi Eğitimde sağlıkta sporda turizmde ve kültürde öncü bir ilçe yapmak için daha modern daha yaşanabilir daha müreffeh bir şehir haline getirmek için ilçeden göçü durdurmak göçü tersine çevirmek adına her türlü çalışmayı yapacağız” dedi.

DESTEĞİMİZ SENİNLE

Ak parti Belediye Başkan Adayı Durmuş Aydın ile 2 saate yakın sohbet eden Şavşatlı gençler, “ Başkanımız Belediyecilikten geliyor. İlçemiz için bizler için bir şans olarak görüyoruz. Söylediklerini yapacak kararlılıkta ve güçte görüyoruz. Bu ilçe için bizlerin geleceği için, çocuklarımızın geleceği için bu defa parti farkı gözetmeksizin Durmuş Aydın başkanımızı destekleyeceğiz” dediler.

Haber Merkezi

Editör: Editör Masası