Batum Yazlık Tiyatro Binasında müzikseverler ile buluşan Samida grubu ve Bayar Şahin Gürcü müzikleri ile büyük coşku oluşturdu.

Türk ve Gürcü toplumunun sevinçlerine ve hüzünlerine eşlik eden, ortak ezgilerin seslendirildiği konser etkinliğinde Samida grubu babaları Bayar Şahin ile birlikte sahne aldı.

Renkli geçen gecede katılımcılar söylenen şarkılara ve çalınan müziklere keyifle eşlik ederek unutulmaz bir gün yaşadılar.

10 Soruda Vekaletle Kurban Kesimi 10 Soruda Vekaletle Kurban Kesimi

Batum halkı tarafından yoğun katılımın gerçekleştiği konserde, müzikseverler Samida grubunu ve babaları Bayar Şahin’i aynı sahnede coşkulu bir şekilde dinlediler.

Bayar Şahin ve Samida Batum’da Sahne Aldı-2

Gerçekleşen konserde coşkunun büyük olduğunu söyleyen Bayar Şahin, kızları ile birlikte sahne almaktan keyif duyduğunu belirtti. Şahin, “Gürcistan’a çok zaman geldim, çok konser verdim. Fakat bu gelişimiz bir farklıydı, tam bir yıldır kafamda bir proje vardı Gürcistan’da, Tiflis’te ve Batum’da kızlarım ile birlikte özel bir konser verelim istedim. Halk konseri müziği, Bayar Şahin ve Samida adı altında. Bunun ilkini Tiflis’te yaptık. Geçen sene tam organizasyon çalışmalarına başlamıştık Türkiye’de o acı olay olmuştu ve bizde depremden dolayı konserleri yapmadık. Bu yıl aynı tarihlere yakın bir tarihte bu konserler dizisinin birini Tiflis’te yaptık ikincisini de burada yani Batum’da yaptık. Burada ayakta insanlar bizi izlediler o kadar mutluyduk ki sahnede coşku hat safhadaydı. Biz burada sadece türkü söylemek değil başka bir şey daha yaptık. Türkçesi, Gürcücesi, Lazcası ile bunu buraya sunmuş olduk. Her iki konseri de birbirinden ayırmıyorum her ikisi de çok güzeldi. Aynı bu şekil Türkiye’de de konser yapmak isterim” dedi.

Bayar Şahin ve Samida Batum’da Sahne Aldı-3

Tiflis ve Batum’da gerçekleşen konserlerde ilginin muhteşem olduğunu vurgulayan Yudum Şahin, “İki konserde muhteşemdi. Öncellikle babamız Bayar Şahin ile birlikte müzik içerisinde büyüyüp profesyonel müzik yaşantısına geçmek, okulları ve üniversiteleri bitirmek her şey çok güzel. Serüvenin bu kısmına geçmek tarifsiz bir duyguymuş. Gerçekten içinde bulunmak hem çok kıymetli hem çok güzel aynı zamanda taşıması keyifli bir yük aslında. Sorumluluk ile çıktık sahneye aynı zamanda kendimizi anlatmaya çalıştık. İlgi muhteşemdi” şeklinde konuştu.

Babaları Bayar Şahin ile birlikte sahne almanın kendilerine güç verdiğini söyleyen Tamara Şahin, mesleği babası Bayar Şahinden öğrenmenin büyük bir artı olduğunu ifade etti.  

Bayar Şahin ve Samida Batum’da Sahne Aldı-4

Şahin, “ Evde o sıcaklığı, size güvenen ve arkanızda duran insanı hep görüyorduk baba çünkü. Sahnede ki Bayar Şahinde bize yine aynı şekilde destek veren, güç veren biri. Çok uzun süre biz Bayar Şahin ile yani babamız ile sahnelerde yer aldık önce ablalarım sonra ben bu işe, bu mesleğe profesyonel anlamda katıldık ve çok kıymetli bu bizim için. Mesleği ondan öğrenmek çok büyük bir artı bizim için” dedi.

Babası ile birlikte sahne almanın harika bir his olduğunu ifade eden Damla Şahin, “Evde babamız dışarda hayran olduğumuz bir kişilik ile sahne almak harika bir his” diye konuştu.

Editör: AYŞE ÖZDER