Artvin Valiliği, Artvin Belediyesi, Artvin İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, Artvin Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü, Artvin İl Jandarma ve İl Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen farkındalık etkinliğinde; Artvin Vali Yardımcısı Resul Yıldırım tarafından bir baykuş ile bir çakal Hatila Vadisi’nde doğaya salındı.

Baykuş ve çakal doğaya salındı (3)

Vali Yardımcısı Resul Yıldırım, 4 Ekim Dünya Hayvanları Koruma Günü’nün hem yaban hayatındaki hayvanların hem de sokak hayvanlarının korunmasının önemini belirtmek ve bu farkındalığı yaratmak adına önemli bir gün olduğunu ifade etti.

“HAYVANLARIMIZ EMİN ELLERDE”

Baykuş ve çakal doğaya salındı (1)

Yıldırım, burada yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bugün bir baykuşumuzun tedavisi tamamlandı. Birazdan doğaya salımını gerçekleştireceğiz. Az öncede tedavisi yapıldıktan sonra bir çakalı doğaya saldık. Bugüne denk gelmesi önemliydi. En azından bir farkındalık olduğunu düşünüyorum”  dedi.

Baykuş ve çakal doğaya salındı (4)

Artvin’de güzel bir ekip ruhu oluşturulduğunu düşündüğünü belirten Yıldırım, “Doğa Koruma Milli Parklar ekiplerimize, Belediyemize, Tarım ve Orman İl Müdürlüğümüze teşekkür ederiz. Hayvanların korunması adına tedavilerinin ve bakımlarının yapılması adına koordineli bir şekilde çalışmaların sürdürüldüğünü gördük. Yerinde tespit ettik. Vilayetimizde hayvanlarımız emin ellerde diyebiliriz. Bütün kurumlarımıza Emniyet ve Jandarma’mızın da haydi timlerine de hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Baykuş ve çakal doğaya salındı (2)

Yıldırım, “Çalışmalar devam edecek zaten ekiplerimiz sürekli sahadalar. Gerek ihbarla olsun gerekse sahada yaptıkları çalışmalarla hayvanlarımıza hayatta kalabilmeleri adına büyük bir destek sağlanıyor” şeklinde ekledi.

Meyve ve Sebze Fiyatlarında Haftalık Değişim Meyve ve Sebze Fiyatlarında Haftalık Değişim

Hayvanların doğaya salımı esnasında; Artvin Vali Yardımcısı Resul Yıldırım, Artvin Belediye Başkan Yardımcısı Emrah Özkan, Artvin İl Tarım ve Orman Müdürü Neşat Ulutaş, Artvin Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürü Sedat Kara, Artvin İl Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Timi, Artvin Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Çevre Doğa ve Hayvanları Koruma Büro Amirliği katılım sağladı.

Ayşe ÖZDER

Editör: AYŞE ÖZDER