Patika Yürüyüş Kulübü, Artvin’in doğal güzelliklerini keşfetmek amacıyla düzenlediği etkinliklerine bir yenisini ekledi. Kulüp üyeleri, 24 derece sıcaklıkta yaklaşık 15 kilometrelik bir yürüyüşle Bazgiret Şelalesi’nden Napurnev Yaylası'na düzenledikleri yürüyüşte Artvin’in muhteşem doğasında keyifli bir gün geçirdi.

2018 yılında kurulan ve o günden bu yana aktif bir şekilde faaliyet gösteren Patika Yürüyüş Kulübü, altı yıldır Artvin’in doğal güzelliklerini tanıtma misyonuyla yürüyüş etkinlikleri düzenliyor. Kulüp, özellikle Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencileri, yeni atanan memurlar ve yerel halkın katılımıyla zengin bir doğa deneyimi sunuyor. Patika Yürüyüş Kulübü Sorumlusu Hasan Yüksel, kulübün yıllar içinde kaydettiği ilerlemeler ve elde ettiği başarılar hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

Whatsapp Görsel 2024 06 22 Saat 20.27.37 4Ad21315Hasan Yüksel, kulübün altı yıl boyunca Artvin’in birçok noktasında yürüyüşler düzenlediğini ve bu etkinlikler sayesinde sayısız anı biriktirdiklerini belirtti. Yüksel, "Altı yıldır Artvin’in birçok noktasında yürüyüş gerçekleştirdik. Bu yürüyüşlerde çok anı biriktirdik ve biriktirmeye devam edeceğiz. Artvin’in doğa güzelliklerini keşfettiğimiz bu yürüyüşlerde yeni arkadaşlıklar kurduk” dedi.

Adalet Yerini Buldu: Halkın Mücadelesi Kazandı Adalet Yerini Buldu: Halkın Mücadelesi Kazandı

Artvin’in dört mevsim boyunca sunduğu doğa güzelliklerini en iyi şekilde tanıttıklarını vurgulayan Yüksel, “Artvin yaz, kış, ilkbahar, sonbahar her mevsim çok güzel. Her mevsim ayrı ayrı güzel. Bu nedenle Artvin’in kıymetini bilmeliyiz, daha çok gezmeliyiz. Patika Yürüyüş Kulübü olarak altı senedir Artvin’e gelen doktorlara, öğretmenlere, memurlara, Artvin Çoruh Üniversitesi öğrencilerine Artvin’in doğasını güzel bir şekilde tanıttık, tanıtmaya devam ediyoruz. Ayrıca biz, Artvin’in büyük eksikliği olan sosyal hayat ve aktivite kısıtlığına bir nebze çare olduk. İnsanlar hafta sonlarını güzel bir şekilde geçirmek istiyorlar ve bunu Patika Yürüyüş Kulübü’ne katılarak sağlamış oldular” şeklinde konuştu.

Whatsapp Görsel 2024 06 22 Saat 17.47.15 B75E95DePatika Yürüyüş Kulübü, yalnızca bir yürüyüş kulübü olmanın ötesine geçerek, güçlü dostluklar ve arkadaşlıklar kuran bir topluluk haline geldi. Kulüp, sosyal sorumluluk projeleriyle de dikkat çekiyor. Deniz Bebek için düzenlenen yürüyüş ve Türkiye’de meydana gelen deprem felaketinden etkilenen vatandaşlara Patika Kitabevi ile birlikte yapılan yardım toplama çalışmaları, kulübün dayanışma ruhunu ve toplumsal sorumluluğunu gözler önüne seriyor. Hasan Yüksel, “Patika Yürüyüş Kulübü bir dayanışmadır, arkadaşlıktır, sevgidir, doğadır. Umarım yürüyüşlerimiz hep sürecektir” ifadeleriyle kulübün misyonunu ve vizyonunu özetledi.

Yürüyüş kulübünün üyeleri, her hafta sonu düzenlenen etkinliklerle Artvin’in bilinmeyen ve keşfedilmemiş köşelerini keşfetmeye devam ediyor. Bu sayede katılımcılar, doğa ile iç içe olma fırsatı bulurken, aynı zamanda yeni arkadaşlıklar kuruyor ve sosyal hayatlarına değer katıyorlar. Patika Yürüyüş Kulübü’nün düzenlediği yürüyüşler, doğa sevgisini ve farkındalığını artırmanın yanı sıra, Artvin’in turizmine de katkı sağlıyor.

Editör: ALİ ERAY ÇELİK