Seçildiği günden sonra ilçede eğitim ve öğretime önemli destekler veren ve ilçede eğitim öğretim için ne gerekiyorsa yapacağını ifade eden Belediye Başkanı okulları ziyaret ederek sınavlar öncesinde öğrencileri motive etti.

Eğitim konusuyla ilgili her zaman titiz davranan Şavşat Belediye Başkanı Durmuş Aydın, okul ziyaretleri gerçekleştirdi. Başkan Durmuş Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran ile birlikte Şavşat Atatürk Ortaokulunu ziyaret ederek okul Müdürü Akif Yalduz ile bir süre görüşerek okulun sorunları ile bilgiler alarak isteklerini dinledi.

Projelerini planlarken eğitimi her zaman birinci sıraya koyan Şavşat Belediye Başkanı Durmuş Aydın, günlük programı içerisinde okulları da ihmal etmeyen ve sırasıyla her okulu ziyaret etmek için özen göstererek, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrencilerle sohbet etmeye devam ediyor.

03

Şavşat Belediye Başkanı Durmuş Aydın ve beraberindekilerinin ikinci ziyareti ise 8-B sınıfına gerçekleştirildi. Ziyarette sınıfın Görsel Sanatlar öğretmeni Selcan Gümüş ile sınıf ve öğrenciler hakkında bilgiler aldı.

Durmuş Aydın burada yapmış olduğu konuşmada LGS ve YKS de başarılı olan öğrencilere çeşitli hediyeleri olacağını vurgu yapması öğrencileri mutlu etti.

Başkan Aydın, “Sizler bizim geleceğimizin teminatısınız. Gelecekte ülkemizde illerde ilçelerde sizler yönetime sahip olacaksınız. Bu günlerinizi iyi değerlendirin. Zaman çok kıymetlidir. Bizler sizlere güveniyoruz. Ben bu ışığı sizlerde görüyorum. Başarılarınız bizleri oldukça mutlu edecektir. Ben bir bilgisayar firması ile görüştüm. LGS ve YKS de birinci olanlara diz üstü bilgisayar, ikinci ve üçüncü olanlara ise tablet hediye edeceğiz” dedi.

Okullarımız için Ne Gerekiyorsa O Yapılacak

Okul müdürleriyle kurumun genel başarı durumunu, eksikleri ve talepleri olup olmadığını konuşan Başkan Aydın, ziyaretlerini İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran ile birlikte gerçekleştirdi.

Durmuş Aydın, “Eğitimin beşiği durumunda olan ilçemizde çıtayı daha yukarıya çıkarmak için bizler hem belediye olarak hem de şahsım olarak ne gerekiyorsa onu yapacağız. Eğitim öğretim bütün hizmetlerin başında gelmektedir. Öğretmenlerimiz, öğrencilerimiz eğitim öğretimlerini en güzel şekilde yapıyor olmaları bizlerin geleceğidir. Ülkemizin geleceğidir. Geleceğin İdarecileri bu öğrencilerimiz olacaklardır. Bunları okutan öğretmenlerimizin de sorunsuz bir şekilde hizmet vermeleri için elimizden gelen bütün gayreti göstereceğiz” dedi.

Aydın, “İlçemizde eğitim çıtasının yükselmesi adına eğitim yuvalarına yönelik imkânlarımız ölçüsünde destek olmaya çalışıyoruz. Sizler gibi değerli eğitimcilerin ve öğrencilerimizin de bizlerden bekledikleri istek ve talepleri dinlemek isterim. İlçemizin eğitim refahının yükselmesinde hep birlikte hareket etmek zorundayız. Şavşat’ımızı hep birlikte eğitim yuvası haline getirmek istiyoruz. İlçemizin eğitim seviyesi oldukça yüksek ve bu durum çok gurur verici. Faaliyete geçirilmek üzere elimizde eğitimle alakalı çok projemiz var. Sizlerin de proje önerilerine her zaman açığız”

Eğitim kurumlarına yönelik verdiği destekler için Belediye Başkanı Durmuş Aydın’ a teşekkür eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler eğitim gönüllüsü ve destekçisi bir belediye başkanına sahip olmanın getirdiği gururla, şanslı ve mutlu hissettiklerini ifade etti. Son dönemlerde il genelinde eğitim öğretim olarak çok önemli başarılara imza attıklarını ifade eden Erkan Evran, “Bu sınavlarda yine aynı başarıları sürdüreceğimize inancımız tamdır. Bu dönem her zamankinden daha fazla Eğitime büyük önem veriyoruz. Ülkemizin daha güçlü bir konumda olması eğitimle mümkün olacaktır. Bu anlamda belediye Başkanımız bizlere her türlü desteği veriyor. Bizlerde başarı için her türlü fedakârlığa hazırız. Sağlıklı ve başarı dolu sınavlar yılı olmasını diliyorum” dedi.

Ziyarette bulunulan Atatürk Ortaokulu Müdürü Akif Yalduz da Belediye Başkanı Durmuş Aydın’a ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Erkan Evran’a, nazik ziyaretinden dolayı teşekkür etti

‘Sakinlik’ sevenlerin vazgeçilmez rotası: Şavşat ‘Sakinlik’ sevenlerin vazgeçilmez rotası: Şavşat

Şavşat Belediyesi

Editör: Editör Masası