Kemalpaşa’da Gençlik Yürüyüşü Kemalpaşa’da Gençlik Yürüyüşü

Kemalpaşa Belediyesi, işçi ve memurların mesai saatleri içerisinde kurumsal işleyişin güçlendirilmesi için giriş çıkışları kontrol edecek parmak izi okuma ve yüz tanımlama cihazı kuruldu.

Kemalpaşa Belediye Başkanı Erhan Yılmaz, uygulamanın pazartesi gününden itibaren çalışmaya başlayacağını belirtti.

Personellerin giriş çıkış saatlerinin mevcut olduğu bu nedenle kontrol amacıyla uygulamaya geçileceğini aktaran Yılmaz, “ Giriş çıkış saatlerini daha kontrol edebilmek amacıyla böyle bir uygulama önerilmişti. Çoğu kurumlar bunu yapıyor. Bizde araştırdık teklifler aldık, en uygun firma ile yetkili olan firmaya verdik. Geldiler ve belediyemize taktılar cihazı. Şuanda yavaş yavaş personellerimizin parmak izi ve yüz tanımlamaları yapılıyor. Pazartesi günü bununla ilgili tam olarak çalışmaya başlayacak bu sistem.

Bu işi suistimal edenler var mıydı önceden bilmiyoruz ama biz yeni geldik ve yeni ekip olarak bu şekilde çalışalım istedik. Daha disiplinli, işe gelme saatleri açısından düşündük. Herkes saatleri biliyor zaten daha da dikkat edeceklerini düşünüyorum. Sıkıntılı olanlarda ona göre davranacaklar bundan sonra” dedi.

Editör: AYŞE ÖZDER