25 Şubat Pazar günü saat 13.00’de Ahmet Hamdi Tanpınar Kültür Merkezi’nde CHP Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem’in projeleri ve İl Genel Meclisi ile Belediye Meclisi adaylarının tanıtım programı düzenlendi. Yapılan tanıtım programında projelerini tanıtan Erdem, dengeli ve gelenek sahibi, adil, demokratik, erdemli, çözümcü ve yaratıcı bir Artvin için projeler ürettiklerini söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi belediyecilik anlayışının refah, kalkınma ve dayanışma sac ayakları üzerine kurulu halkçı belediyecilik olduğunu belirterek halkçı belediyeciliğin toplumsal eşitsizlikleri azaltmak, yoksulluğu önlemek, eğitimi desteklemek, sağlık hizmetlerini iyileştirmek, barınma, temel gıdaya erişim ve ulaşım ihtiyacını gidermek, kent konforunu artırmak ve toplumsal katılımı teşvik etmek gibi sosyal sorunlara çözüm üretmeye de odaklandığını söyledi.

Halkçı belediyeciliğin dayanışmacı belediyecilik olduğunu aktaran Erdem, adil ve paylaşımcı belediyecilikle dayanışmayı büyüteceklerini, askıda fatura uygulamaları ile kent dayanışma ağını kuracaklarını, kadın, genç engelli odaklı belediyecilikle toplumsal dayanışmayı sağlayacaklarını, kadınların istihdamının önündeki engelleri kaldıracak, kreşler açacaklarını ve kadınları şiddetten koruyacak Kadın Destek Hatları kuracaklarını söyledi.

Whatsapp Görsel 2024 02 25 Saat 16.43.28 1B937929Cumhuriyet Halk Partisi Artvin Belediye Başkan Adayı Bilgehan Erdem projelerini anlattığı konuşmasında şu şekilde konuştu;

HASTANE OTOPARKI ve İŞYERLERİ PROJESİ

“Artvin için yenilikçi ve pratik çözümler üretmeye devam ediyoruz. Bu çerçevede, hastane çevresindeki park sorununu çözmek ve aynı zamanda yerel ekonomimize katkı sağlamak amacıyla “Hastane Otoparkı ve İşyerleri Projesi”ni hayata geçirmeyi planlıyoruz. 31 Mart 2024 tarihindeki yerel seçimler sonrasında uygulamaya koyacağımız bu proje, 320 araçlık geniş bir otopark alanıyla her biri 50 metrekare büyüklüğünde yola cephesi olan 9 adet dükkandan oluşacak bir projedir. Otoparkımız, kullanım kolaylığı sağlamak amacıyla araç asansörlü yarı otomatik bir sistemle oluşturulacak olup çelik konstrüksiyonla yapılması dolayısıyla otoparkın inşaatı üç ay gibi kısa bir sürede tamamlanacaktır. Otopark, tamamı belediyeye ait olan arazide inşa edilecektir.

MODERN TERMİNAL PROJESİ

AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı AK Parti il teşkilatındaki karışıklıklar seçim sonucuna yansıdı

Artvin için sürdürülebilir ve çevre dostu ulaşım çözümleri sunma konusunda kararlıyız. Bu bağlamda, ulaşım altyapımızı güçlendirecek ve yenilenebilir enerji kullanımını teşvik edecek “Yenilenebilir Enerjili Modern Terminal Projesi”ni 31 Mart 2024 tarihindeki yerel seçimler sonrasında hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bu proje, toplam 4000 metrekare alan üzerine kurulu olacak ve 1000 Metrekare kapalı alana sahip bir terminalin inşasını kapsayacak. Terminal, şehrin belirlenen iki farklı noktasından birine inşaa edilecek olup, bu yerlerin belirlenmesinde Artvin halkının tercihlerine önem vereceğiz. Terminalin çatısı, Güneş Enerjisi Sistemi (GES) ile kaplanacak. Bu yenilikçi yaklaşım sayesinde terminalin enerji ihtiyacının büyük bir kısmı güneş enerjisi ile karşılanacaktır. Bu projeyle, Artvin’e modern, işlevsel ve çevre dostu bir terminal kazandırmayı, yenilenebilir enerji kullanımını teşvik etmeyi ve belediye tesislerimizin enerji ihtiyaçlarını daha ekonomik ve sürdürülebilir enerjiyle karşılamayı amaçlıyoruz.

ATAPARK YENİLEME PROJESİ: YEREL ÜRETİCİ PAZARI

Halkımızın ihtiyaçları doğrultusunda Atapark’a yeni bir kimlik kazandırmayı planladık. Atapark’ı yenileme projemiz, 1200 metrekarelik alanda 3,5 metre derinliğinde kazı yapılarak oluşturulacak. Zemin altı pazar yeri ve otopark projemiz haftanın 6 günü otopark, 1 günü de kapalı pazar yeri olarak halkımıza hizmet verecek. Atapark’ın üst bölümünde gerçekleştirilecek kapsamlı yenileme ile parka estetik ve işlevsel değer kazandıracağız. Vatandaşlarımıza dinlenme ve sosyalleşme fırsatları sunacağız. Yerel çiftçilerimizin ürettikleri mahsülleri tüketiciye doğrudan ulaştırmalarının önünü açacağız. Bu sayede hem üreticilere destek olacak hem de tüketicilere sağlıklı ve doğal ürünler alma imkanını sağlayacağız. Yerel üretici pazarı, pazar esnafımızı vatandaşlarımızı ve her türlü sağlıksız ve kötü hava koşullarından kurtararak onlara yeni ve konforlu bir alan sunmayı amaçlıyor.

Whatsapp Görsel 2024 02 25 Saat 16.43.09 Faa7Ed96TARİHİ HAMAM ve KAFE PROJESİ: KÜLTÜREL MİRASI CANLANDIRMA

Artvin’in tarihi ve kültürel dokusunu önemseyerek, yerel mirasımızı canlandırmak ve günlük yaşama entegre etmek amacıyla Tarihi Hamam ve Kafe Projesini başlatıyoruz. Bu proje, kafenin bulunduğu bölgedeki eski hamamın yeniden aktif hale getirilmesini içeriyor. Ayrıca aynı lokasyon içerisindeki tamamlanmamış inşaatın revize edilerek ‘’Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne’’ 100 metrekarelik bir alan tahsis etmeyi amaçlıyoruz.

ARTVİN BELEDİYESİ YAŞAM ve KÜLTÜR MERKEZİ

Artvin’in sosyal ve kültürel dinamiklerini güçlendirmeyi amaçlayarak, Artvin Belediyesi Yaşam ve Kültür Kompleksi Projesi’ni hayata geçireceğiz. Konutlarda yaşayacak öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak için üniversite yerleşkesinden başlayan, Artvin Belediyesi Yaşam ve Kültür Kompleksi bölgesine kadar uzanan yaya ve bisiklet yolu yapılacak. Kültür merkezimizde içerisinde Artvin Kent Kitaplığı bulunan Şehir Kütüphanesi, Cep Sineması ve Tiyatro Salonu olacak. Aynı zamanda bünyesinde modern dans, halk oyunları, tiyatro, resim, drama, satranç ve yabancı dil kurslarını da barındıracak. 27 dönüm arazi üzerine kurulacak olan Artvin Belediyesi Yaşam ve Kültür Kompleksi, Artvin’in sosyal ve kültürel hayatına önemli bir katkı sağlayacaktır.

ATA’DAN ATA’YA YÜRÜYÜŞ ve BİSİKLET YOLU

Artvin’in tarihi ve turistik değerini artıracak, Orhun yazıtları ile başlayıp Atatürk Heykeli'ne kadar uzanacak kronolojik sırasıyla Orhun Kitabeleri, Sultan Alparslan, Osman Bey, Fatih Sultan Mehmet ve Hezarfen Ahmed Çelebi heykellerinin bulunduğu Ata’dan Ata’ya Yolculuk. Bu eşsiz proje, Atatepe’ye yeni bir soluk getirecek ve ziyaretçilere benzersiz bir deneyim sunacak. Projemiz, Atatepe’deki Atatürk Heykeli mevkii ile Orhun Yazıtlarının yer alacağı alan arasında keyifli ve bilgilendirici bir yürüyüş parkuru oluşturmayı hedeflemektedir.

ARTVİN AÇIK HAVA KONSER ve ETKİNLİK ALANI

Kültürel zenginliğin ve sanatsal etkinliklerin kalbi olacak bir proje hayal edin: Şehrimizin sosyal yaşamına yeni bir soluk getirecek açık hava konser ve etkinlik alanı. Burası sadece bir konser alanı değil, aynı zamanda halkın sanatla buluşma noktası olacak.

Whatsapp Görsel 2024 02 25 Saat 16.43.10 2D5Cfae2Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK