Türkiye Yerel Seçimleri için siyasi partiler adaylarını açıklamaya başladı. 31 Mart Pazar günü yapılacak olan mahalli idari seçimlerinde il ve ilçelerde belediye başkanı, il genel meclis üyeleri ve belediye meclis üyeleri belirlenecek.  Hopa halkı www.gundemartvin.com Haber Sitesi’ne nasıl bir belediye başkanı istediklerini söyledi.

Sevilen ve iyi bir belediye başkanı nasıl olunur sorusuna Hopa halkı, halka ilişkileri iyi olan, şeffaf ve dürüst, liderlik vasfı olan, hizmet odaklı, yenilikçi, vizyoner, kültürel aktiviteler düzenleyecek ve sosyal bir kişinin belediye başkanı olması gerektiğini söyledi.

Herkese eşit davranacak birinin belediye başkanı olması gerektiğini belirten Emekli Murat Aktuğ, “Belediyeciliği bilen birinin belediye başkanı olması gerekiyor. Örneğin CHP’nin belediye başkan adayı Utku Cihan, İstanbul’dan belediyeciliğin içinden gelmiş bir insan ve tecrübelidir. Utku Cihan gibi insanların belediye başkanı olmasını isterim. bütün insanlara eşit davranan hak, hukuk, adaletin olduğu ve özellikle Hopa’ya yeni projelerle vizyon katacak çok kıymetli birinin olmasını temenni ederim” şeklinde konuştu.

İlk yarıda tek gol İlk yarıda tek gol

Halk ile sosyal ilişkileri iyi olan bir belediye başkanı istediğini belirten Hasan Koyuncu, CHP Hopa Belediye Başkan Adayı Utku Cihan’ı beğendiğini belirterek “Çarşıya bakıp eksikliklerini, yapılması gerekenlerini yapacak. Yani her yerini yapacak. Hırsızlık yapmayacak, çalmayacak, çırpmayacak. Halkın içinden çıkmalı, halkı dinleyen bir belediye başkanı gerekiyor. Belediye demek halk demektir. Belediye başkanı seçildikleri vakit gidip dairelerinde oturuyorlar. Atıyorum bu caddede belediyenin işi varsa, başkan da gelip burada esnaflarla konuşması gerekiyor, çay içmesi gerekiyor. İnsanları çalışmaya motive edecek biri gerekiyor” şeklinde konuştu.

Zulmetmeyen, yalan söylemeyen, çalmayan, torpil yapmayan, Hopa’nın yerlerini peşkeş çekmeyen, rant uygulamayan Hopa halkının dertlerini çözen bir belediye başkanı istediğini belirten Şaban Şahin, “Bizi AKP’den kurtaracak bir belediye başkanı istiyorum. AKP’nin zulmünden, zammından yalanından kurtaracak bir belediye başkanı istiyorum. Bizi bu AKP zulmünden kurtarsın da gerisi önemli değil, ne yaparsa yapsın sonra. AKP’nin zulümleri geldikçe geliyor. Bizi mahvettiler. En kötüsü bunlardan iyidir. Ayrıca Daha fazla kültürel etkinlik yapacak, eğlenceli program düzenleyecek birinin başkan olması gerekiyor. Hopa’yı tanıtabilecek projelerin yapması ve Hopa’ın ismini yükseklere çıkaracak birinin belediye başkanı olması gerekiyor” diye konuştu.

Ali Eray ÇELİK

Editör: ALİ ERAY ÇELİK