TÜBİTAK 2204 A Lise ve 2204 B Ortaokul Araştırma Projeleri Türkiye Finallerine katılan öğrenciler ve 27-28 Mayıs’ta Kayseri’de düzenlenen Özel Sporcular Masa Tenisi Genç Kızlar Down kategorisinde yarışarak Artvin’i temsil eden Artvin Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Ceren Anar, Artvin’e Türkiye dereceleriyle döndü.

Bu kapsamda değerlendirmelerde bulunan İl Millî Eğitim Müdürü Fahri Acar“ Borçka Güreşen Şehit Resul Kakşi Ortaokulu öğrencilerimiz İrem Fena, Umut Atabay ve Hazal Aygün’ün Öğretmenleri Melek Kılıç danışmanlığında gerçekleştirdikleri proje çalışmalarıyla TÜBİTAK 2204-B Türkiye finallerinde elde ettikleri üçüncülük derecesi,

TÜBİTAK 2204-A Türkiye finallerinde ise Arhavi Ertuğrul Kurdoğlu Fen Lisesi öğrencilerimiz Arda Can, Osman Berke Koç, Danışman Öğretmenleri Süleyman Sungur danışmanlığında gerçekleştirdikleri proje ile Türkiye finallerinde elde ettikleri dördüncülük derecesi (teşvik ödülü), 27-28 Mayıs’ta Kayseri’de düzenlenen Özel Sporcular Masa Tenisi Genç Kızlar Down kategorisinde yarışarak ilimizi temsil eden Artvin Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencisi Ceren Anar’ın Türkiye üçüncülüğü elde etmesi, büyük bir emek ve çabanın göstergesidir.” ifadelerini kullandı.

Acar “Öğretmenlerimizin gayretli çalışmaları sonucu öğrencilerimizle beraber verdikleri emekler karşılığını buluyor. TÜBİTAK 2204 A Lise ve 2204 B Ortaokul Türkiye finallerinde ilimiz ilk kez üçüncülük ve dördüncülük (teşvik ödülü) derecelerini aldı. Sportif alanda ise özel gereksinimli öğrencimiz Ceren Anar, Türkiye 3.sü oldu. Nüfus ve öğrenci sayısı baz alındığında Artvin ölçeğindeki bir il için aynı gün alınan bu dereceler çok önemli bir başarının göstergesidir. Ayrıca Artvin’de bir köy okulunun projesinin Türkiye finallerine katılan on binlerce proje arasından üçüncülük derecesi almış olması apayrı bir başarı hikâyesidir. Eğitim kenti Artvin’de akademik, sportif, kültürel ve sanatsal olmak üzere eğitimin her parametresinde hayallerimize doğru yol alıyoruz. Bu yolculuğumuzda, güzel memleketimiz Artvin’in gül yüzlü güzel çocuklarını öncelikle iyi ve yeteneklerini üst seviyeye çıkarmış başarılı birer birey olarak milletimize kazandırma gayretimiz her geçen gün artarak devam edecektir. Bu başarılarda emeği geçen kıymetli meslektaşlarımızı, sevgili öğrencilerimizi, saygıdeğer velilerimizi ve tüm paydaşlarımızı tebrik ederim.” diyerek bu gururu yaşatan öğretmen ve öğrencilere başarılarının devamını diledi.

Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Silahla Ateş Edilmesi Sonucu Hayatını Kaybeden Kadının Cenazesi Defnedildi Silahla Ateş Edilmesi Sonucu Hayatını Kaybeden Kadının Cenazesi Defnedildi

MilliMilli Eğitim KurumMilli 45Millli Eğitim2

Editör: Editör Masası