Kocaeli'de yaşamlarını sürdüren annesi Şavşatlı, babası Trabzonlu 2 aylık bebek Aytun Miraç Erbay'ın da SMA Tip-1 Kas Hastalığı ile verdiği mücadeleye destek olmak amacıyla düzenlenen etkinliğe çocukları ve velileri davet eden Çocuk Belediye Başkanı Kıvanç Kaya “Bir kez daha desteğinizi istiyoruz” dedi.

Şavşat Çocuk Belediyesi Başkanlığı tarafından, geçtiğimiz günlerde Aytun Miraç’ın Zolgensma Gen Tedavisi için başlatılan Valilik onaylı yardım kampanyasına katkıda bulunmak amacıyla için ikinci kez açık havada sinema etkinliği düzenlenmişti. Bu kez de yine Aytun Bebek’in yardım kampanyasına destek olmak amacıyla ‘Cozurtan ikizler’ Tamer  ve Caner Karataş’ın katılımıyla Çocuk Şenliği düzenleniyor.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen açık hava sineması etkinliğinde konuşan Çocuk Belediye Başkanı Kıvanç Kaya, “Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte derslerimizden zaman buldukça sosyal ve kültürel faaliyetler kapsamında bu tür etkinliklerde buluşmaya çalışacağız” demişti.

Bu kapsamda, Çocuk Belediye Başkanı Kıvanç Kaya, 9 Ekim’de Çocuk Şenliği etkinliği düzenlediklerini duyurdu. Kaya, etkinliğe giriş ücretinin 50 TL olduğunu sözlerine ekledi.

“ÇOCUK ŞENLİĞİ’NE DAVET EDİYORUZ”

Şavşat Çocuk Belediyesi (2)

Etkinlik için davette bulunan Çocuk Belediye Başkanı Kıvanç Kaya şunları söyledi:

Şavşat’ta Off-Road yarışları nefes kesti  Şavşat’ta Off-Road yarışları nefes kesti 

“Sevgili arkadaşlar, Sevgili velilerimiz; Çocuk Belediyesi Başkanlığı olarak Aytun Miraç kardeşimize destek olmak için bir kez daha desteğinizi istiyoruz. İlçemizin tüm çocuklarını 9 Ekim Pazartesi günü Belediye Düğün Salonu’nda saat 17:00’da düzenleyeceğimiz Çocuk Şenliği’ne davet ediyoruz.”

Ayla ALKAN