Köpeği Darp Edene Adli İşlem Köpeği Darp Edene Adli İşlem

Borçka Halk Eğitim Merkezi, yıl boyunca ürettikleri el emeği göz nuru ürünleri İlçe kapalı spor salonunda yıl sonu sergisi düzenleyerek beğeniye sundu.
Bir yıl boyunca yapılan çalışmaların misafirlere sunulduğu sergide halk oyunları gösterisi ve çeşitli gösteriler gerçekleşti.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşıyla başlayan yıl sonu sergisi Borçka Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ergün Erdem’in konuşmasıyla devam etti.
Erdem yıl boyunca emek sarf eden kursiyerle ve usta öğreticilere teşekkür ederek 2023-2024 eğitim öğretim yılında açılan 149 kursun 2002’si kadın 792’si erkek olmak üzere toplamda 2794 kursiyerin katıldığını söyledi.
Erdem, konuşmasının devamında “Bilindiği üzere halk eğitimi merkezleri, öğrenen topluma dönüşüm sürecinde beşikten mezara kadar her yaş ve seviyedeki insanlara, ihtiyaç duydukları dallarda her zaman ve her yerde, imkânlar ölçüsünde rehberlik hizmeti sunan; Değişik yerleşim birimlerinde açılan Mesleki ve Genel Bilgi Kurslarıyla bireyin bilgi, ilgi ve yetkinliklerini geliştirerek Ev Ekonomisi ve Girişimcilik dallarında kendisinin ve çevresinin kalkınmasında sorumluluk almasını destekleyen; belgelendirilebilen, izlenebilen eğitimler sunarak, hayata mutlu bireyler hazırlamak için her zaman, her yerde, herkese eğitim ilkesi ile hareket eden Hayat Boyu Öğrenme merkezleridir. 2023-2024 eğitim ve öğretim yılında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı işbirliğiyle Aile Destek Eğitimi Merkezi Projesi Kapsamında Deri İşlemeleciliği, Giyim Üretim Teknolojileri, Taş Tozundan Hediyelik Eşya Yapımı; Müftülük İşbirliğiyle "Çevreme Duyarlıyım Değerlerime Sahip Çıkıyorum" kursları açılmış olup halen açılmaya devam etmektedir. Ayrıca, kurumsal kapasitemizin artırılmasına öğretmenlerimizin eğitim-öğretim bilgi ve zenginleştirilmesine yönelik çalışmalar kapsamında; ve deneyimlerinin 2024 yılında "Etkili Sınıf Yönetiminin Yetişkinler Üzerindeki Etkisi" konulu Erasmus+ KA122 yetişkin eğitimi projesi hazırlanıp girişi yapılmıştır. Aynı zamanda, Kurumumuzca yürütülen kilim kursunda atık eşyalardan elde edilen iplerle üretilen kilimler üzerine "Sıfır Atık Sıfır Kilim" ismiyle Türk Patent ve Marka Kurumuna tasarım tescili başvurusunda bulunulmuştur. Yıl boyunca çalışmalarımızın gerçekleştirilmesinde desteklerini her zaman yanımızda hissettiğimiz Artvin Valiliğimize, Borçka Kaymakamlığımıza, Borçka Belediyesine, Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Borçka İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüze, Borçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne, Borçka'daki diğer kurum ve kuruluşlara, İl Merkezimiz ve ilçelerimizdeki Halk Eğitimi Merkezi Yöneticilerine, Borçka'daki bütün okullarımızın yöneticilerine, iş adamlarımıza, muhtarlarımıza, açılan kurslarda görev alıp özveriyle çalışan usta öğreticilerimiz ile kursiyerlerimize, birlikte çalıştığım idareci, öğretmen ve diğer bütün çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Yıl boyunca eğitim veren usta öğreticilere başarı belgelerinin verilmesinin ardından açılış kurdelesi kesildi.
Protokol üyeleri sergi alanını gezerek kurslarda yapılan ürünler hakkında bilgi aldı.
Açılış programına; İl Milli Eğitim Müdürü Fahri Acar, Borçka Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, kurum amirleri, STK’lar ve Borçka halkı katılım gösterdi.

08453646 968 C 4 D4 A 9 C9 E 4 A6 D6 C003 A86

94 E D E B2 B 61 B E 4 C D6 A F F6 5299 F58076 B F

Editör: AYLA ALKAN