Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Faruk Çelik öncülüğünde yapımı başlanan ve tamamlanan ilçe stadındaki tribün yeni görüntüsüne kavuştu.

Tüp Fiyatları Vatandaşı Zorluyor Tüp Fiyatları Vatandaşı Zorluyor

Kapalı tribünün 250-300 civarında kapasitesinin bulunduğunu söyleyen Borçka Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Memiş Türk, ilçe stadındaki tribünlerin devamının geleceğini belirterek soyunma odalarının olacağına da dikkat çekti. Proje doğrultusunda iki tribünün yapılacağından bahseden Türk “Kapalı bir tribün yapıldı. Proje bu doğrultuda olduğu için bu şekilde yapıldı fakat bu bunun ile sınırlı kalmayacak ilerde tekrar aynı bir proje daha yapılıp iki tane daha tribün yapılacak. Diğer yapılacak olan tribünlerin altında soyunma odaları yapılacak. Eski olan tribün sökülüp onun yerine yüksek bir tribün yapılacak. Soyunma odaları da eski tribünün altında yapılacak. Halkta sadece bu tribün ile kalacağını biliyorlar ikinci bir tribünün yapılmayacağını zannediyorlar ama yapılacak” dedi.

Borçka İlçe Stadında Ne Yapılıyor (1)

Tribün çalışmalarının devam edeceğini söyleyen Türk “İkinci tribün yapılacağını duyan vatandaşların buna itiraz edeceğini zannetmiyorum. Çünkü tribün yapılacak bununla sınırlı kalmayacak. Eski tribün atıl durumda değil ama onarılması yerine tekrar sökülüp yeni tribün yapılacak” ifadelerine yer verdi.

Hikmet BAŞAR