Borçka Sanat Merkezi, yıl boyunca eğitim gören öğrenciler eşliğinde yıl sonu gösterisi düzenledi.

Borçka’nın ilk sanat merkezinde Kafkas dansları, Latin dansları, drama, resim ve bale gibi eğitimler çocuklar ve yetişkinler için verilerek Borçka’da sanat ve dans rüzgarları estirdi.

Yıl boyunca eğitim gören çocuklar ve yetişkin sınıfı resim kursunda ortaya çıkarttığı ürünleri yıl sonu gösterileri kapsamında resim sergisi düzenleyerek Borçka halkına sundu.

Borçka Acarlar Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda gerçekleşen yıl sonu gösterisi, resim sergisinin ardından Burcu Özkan’ın ödüllü kısa filmi Korosi’in gösterimi,Yüksel Kahraman ve Müge Fırat Kahraman’ın “Kartuli” dansı, sanat merkezi öğrencilerin kafkas dansı gösterisi, Maria Abashidze’nin güzel sesinden şarkılar, Gürcistan’dan gelen dansçıların gösterisi, Latin dans kursu öğrencilerin dans gösterisi, Okan Subaş’ın tulum dinletisi ile birlikte Borçka halkı sanat dolu bir gün geçirdi.

Bilimsel ve Sanatsal Çalışmalar Sergilendi Bilimsel ve Sanatsal Çalışmalar Sergilendi

Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.33.38

Yıl sonu sergisi hakkında konuşma yapan Borçka Sanat Merkezi kurucusu Müge Fırat Kahraman, “Sanatın birleştirici gücünü ve kültürel zenginliklerimizi bir arada yaşadığımız gecede emeği olan herkese teşekkür ederim. Özellikle Borçka gibi kırsal bir bölgede sanat ile uğraşmak gerçekten çok zor. Olanaksızlık ile başladığımız bu işte bize maddi ve manevi desteklerini veren dostlarımız olmasa bu süreci yürütmemiz oldukça zor olurdu. Bundan dolayı sayın Ulaş Atan’a ve Gökhan Keskinkurt’a desteklerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Borçka halkı, Borçka Sanat Merkezi’nin yıl sonu gösterisine yoğun katılım göstererek sanatın büyüsüne tanıklık ettiler.

Gösteriye; Borçka Kaymakamı Fahrettin Fazıl Ata, kurum amirleri, öğrenciler, veliler ve Borçka halkı katılım gösterdi.

Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.33.38 (1)Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.31.59Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.32.10Whatsapp Image 2024 06 08 At 21.33.29

Editör: AYŞE ÖZDER