Artvin’de kurulan  ve dünyanın dört yanından topladığı ezgiler ve oyunlar ile yerel kültürü harmanlayarak izleyicileri büyüleyen birçok gösteri sergileyen Bragi, İç Anadolu turnesi nedeniyle Ankara’da.

10 Şubat Cumartesi günü saat 20.00’de Yeni Mahalle Nazım Hikmet Kongre ve Kültür Merkezi’nde gösterdikleri performans ile Ankara seyircisini kendisine hayran bırakan Bragi, 11 Şubat Pazar günü Anıtkabir’i ziyaret etti.

Anıtkabir’de anı defterine yazdığı yazıda “Türkiye Cumhuriyeti’nin genç neferleri olarak emanetinize sahip çıkacağımıza söz veriyoruz” ifadelerini kullandı.

Hiçbir kurum ve kişiye bağlı olmayan Bragi, 2021 yılının Mart ayında 16-22 yaş aralığındaki 60 dansçı ve 2 eğitmen ile yola çıktı. Bragi, oyuncuların genç yaşının vermiş olduğu heyecan, istek ve dinamizmi ve eğitmenlerinin tecrübesiyle halk danslarına farklı bir yorum kazandırmayı amaçlıyor.

Genç Yetenekler Sanat Projeleriyle Yarışacak Genç Yetenekler Sanat Projeleriyle Yarışacak

Whatsapp Image 2024 02 11 At 14.58.04 (1)

Dünyanın farkı yerlerinden esinlenerek oluşturduğu 25 halk dansı ile bugüne kadar çok sayıda festival ve etkinlikte boy gösteren Bragi, 12 Şubat Pazartesi günü saat 20.00’de Eskişehir’de Vehbi Koç Kongre Merkezi’nde sahne alacak.

Ali Eray ÇELİK